ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За висловлювання про трансгендерів канадську рекордсменку можуть відсторонити від змагань (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ейпріл Хатчінсон на змаганнях у Сент-Джонсі, Ньюфаундленд, у лютому 2022 року. (Надано Ейпріл Гатчінсон)

Ейпріл Гатчінсон, рекордсменка збірної Канади з пауерліфтингу і рекордсменка Північної Америки з жиму лежачи, повідомила на сайті X, що їй загрожує заборона від Канадського союзу пауерліфтингу (CPU).

Рішення CPU послідувало за статтею Хатчінсон, написаною 19 серпня і опублікованою в британській газеті Daily Mail. У ній вона критикувала CPU за те, що та дозволила спортсменам-трансгендерам виступати в жіночих видах спорту.

Вона заявила, що відмовилася брати участь у змаганнях проти Анни Андрес, яка є трансгендером, і звернулася до CPU з листом, у якому попросила змінити свою політику щодо трансгендерних спортсменів, які виступають проти жінок.

"Коли я відмовилася мовчати, CPU пригрозила відсторонити мене від участі в збірній Канади. Зараз я найняла адвоката, який допоможе мені в судовій тяганині", — пише вона в статті.

"Усі знають, що це неетично. Але федерація виявилася занадто боягузливою, щоб щось зробити, тому що канадський уряд захищає гендерну ідентичність від дискримінації, поряд із расою, статтю та сексуальною орієнтацією. У результаті права жінок зневажаються".

Міжнародна федерація пауерліфтингу (IPF) заявила, що CPU можуть відсторонити від участі в змаганнях, якщо вона і далі дотримуватиметься своєї нинішньої політики.

Правила федерації свідчать, що "жоден важкоатлет не повинен мати несправедливої і непропорційної переваги перед іншим спортсменом".

IPF вимагає, щоб тести на тестостерон доводили, що загальний рівень тестостерону у спортсмена-трансгендера нижчий за 2,4 наномоля на літр, а вільний тестостерон нижчий за 0,433 наномоля на літр. Недотримання цих вимог може призвести до того, що спортсмена буде визнано недопущеним до змагань.

"У різних видах спорту по-різному. Ми займаємося силовими видами спорту, тому, звичайно, вони відрізняються від інших видів спорту. Тому ми розробили цю політику давно, але Канада ніколи її не дотримувалася", — заявив президент IPF Гастон Параж в інтерв'ю Daily Mail.

"Це важливо зробити, тому що [коли] ми розробляли політику щодо трансгендерів, ми хотіли переконатися, що не дискримінуємо жінок. Така політика необхідна для того, щоб переконатися, що якщо трансгендер бере участь у змаганнях, то це справедливо по відношенню до жінок".

Політика CPU щодо трансгендерів не згадує про тестування і не вимагає від спортсменів розкривати історію своєї ґендерної ідентичності, включно з гормональною терапією.