ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Названі переможці 33-го конкурсу фотографій природи журналу All About Photo. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
«Золотоголовий лангур» пана Віджаяна. (© Thomas Vijayan/Courtesy of All About Photo)

Левовидна мавпа, що сидить на краю скелі, цікава червоноока жаба, що гіпнотизує камеру, та щурячі змії, що сплелися навколо гілки дерева — це лише деякі з захоплюючих сюжетів, відображених на 33-му конкурсі фотографій природи журналу All About Photo (AAP).

На багатьох з 24 фотографій-переможців зображені надзвичайно екзотичні тварини та пейзажі. Ось деякі з обраних фотографій, які потрапили до списку AAP Merit List, а також трійка переможців.

Переможці конкурсу

Перше місце посів Томас Віджаян з Канади за приголомшливе фото аристократичного на вигляд золотоголового лангура (Trachypithecus poliocephalus) з обличчям, майже схожим на людське. Зроблене під час плавання на човні у В'єтнамі, воно відображає хвилюючий момент, коли пан Віджаян натрапив на одного з найрідкісніших приматів у світі.

«Лангур Кат Ба… — це вид лангурів, що перебуває під загрозою зникнення і мешкає на острові Кат Ба у В'єтнамі», — сказав він, додавши, що їх залишилося лише 65-67 особин.

Друге місце посіла Тері Фіглюцці зі Сполучених Штатів за роботу «Дует» із серії «Збір».

«”Збір” — це постійна серія фітограм, що використовує ботаніку як предмет зображення, щоб привернути увагу до всіх етапів життя та його крихкості, як матеріальної, так і ефірної», — зазначає журнал.

«Дует» пані Фіглюцці (© Teri Figliuzzi/Courtesy of All About Photo)

Третє місце посіла Крістіна Макфол (Christina Mcfaul) за роботу під назвою «Розгортання».

«Я виросла на озері, розташованому в горах Санта-Моніки, де не було парканів, і я вільно гуляла. Саме там зародився мій зв’язок з природою. Я хочу передати це відчуття дива і пізнання у своїх портретах, натюрмортах і пейзажних фотографіях», — сказала пані Макфол.

«Розгортання» пані Макфол. (© Christina Mcfaul/Courtesy of All About Photo)

Галерея нагород Merit Awards

Одна з найбільш зворушливих фотографій у категорії «Заслуги» — це бездомний собака з душевним виразом обличчя. Фотограф Гюльгун Гунал зустріла його, коли той сидів на узбіччі дороги в Туреччині.

«Погляд собаки відображає глибоку обізнаність, а зоровий контакт — реакцію на зміни та потенційну небезпеку», — сказала пані Гунал в інтерв’ю журналу AAP. «Ця поза демонструє її чутливість до навколишнього середовища, залишаючись при цьому настороженою. Пильний вираз очей передає готовність до швидкої реакції».

Скромний безпритульний собака «Пильний» перебуває у чудовій компанії, сидячи поряд з іншими переможцями, серед яких і могутній молодий лев. Знятий Паоло Амелі, лев дивиться на одну з безкраїх рівнин Танзанії, пучок його гриви зворушливо розвівається на вітрі.

«Молодий лев» пана Амелі. (© Paolo Ameli/Courtesy of All About Photo)

А ще є мавпа серцеїд (або мавпа гелада) з левовою гривою, яку майстерно зафіксував фотограф Тургай Узер.

Ці мавпи особливий вид бабуїнів, які рятуються від нападів леопардів, відпочиваючи на крихітних виступах, що стирчать з вертикальних скель у горах Ефіопії. На світанку вони піднімаються назад на плато, щоб пастися на траві.

«Наречений з видом» пана Узера. (© Turgay Uzer/Courtesy of All About Photo)

Тургай Узєр розповідає: «Я почав фотографувати дику природу, тому що люблю тварин. Я не усвідомлював, що в процесі фотографування я документую світ, який зникає — те, що є сьогодні, може зникнути завтра!».

На щорічній церемонії нагородження — вперше присвяченій темі природи — також були представлені вражаючі пейзажі з усього світу.

Одна з найпрекрасніших фотографій, зроблена Кармен Віллар з Іспанії, ілюструє момент, коли вона стала свідком чарівного сходу сонця в національному парку Торрес-дель-Пайн у Патагонії. «З сильно калатаючим серцем я вилізла на скелі, щоб зробити краще фото, і, на мій подив, зліва від мене з’явилася вражаюча річка, забарвлена в колір неба. Торрес-дель-Пайн вітав мене!» — розповіла пані Віллар.

Австрієць Таддаус Біберауер (Thaddäus Biberauer) отримав приз за емоційну, мрійливу фотографію «Мрій разом» (Dream Along), зроблену під час подорожі Європою. А фотограф Натан Рошфор (Nathan Rochefort) зробив інфрачервоний знімок, що розкриває яскраву пишність гідротермального басейну, розташованого в Єллоустонському національному парку.

Потрапивши в піщану бурю на в'їзді в пустелю Сахара, франко-марокканець Олів'є Унія, попри екстремальні умови, побіг і схопив свою камеру — в той час, як всі інші кинулися шукати укриття.

«Протягом 20 хвилин я насолоджувався цим даром природи», — сказав пан Уніа про своє містичне зображення-переможець під назвою «Мерзуга 2», на якому зображені члени племені, що гуляють зі своїми верблюдами.

«Мерзуга 2» пана Уніа. (© Olivier Unia/Courtesy of All About Photo)
«Готова до стрибка» червоноока жаба від Пабло Тріллеса Фаррінгтона. (© Pablo Trilles Farrington/Courtesy of All About Photo)
«Сучасний кролик під водою», Олексій Сачов. (© Alexej Sachov/Courtesy of All About Photo)
«Лютики» Діани Гемінґвей. (© Diane Hemingway/Courtesy of All About Photo)