ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ХАМАС захищає свої землі, а Ізраїль є терористичною державою, заявив Ердоган (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Туреччини Тайіп Ердоган (Adem Altan/AFP via Getty Images)

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив у середу, що Ізраїль є терористичною державою, яка вчиняє воєнні злочини і порушує міжнародне право в секторі Газа, посиливши свою критику на адресу ізраїльських лідерів та їхніх прихильників на Заході.

Виступаючи за два дні до запланованого візиту до Німеччини для зустрічі з канцлером Олафом Шольцем, Ердоган заявив, що військова кампанія Ізраїлю проти палестинського угруповання ХАМАС охоплює "найбільш віроломні напади в історії людства" за "необмеженої" підтримки Заходу.

Він закликав судити ізраїльських лідерів за воєнні злочини в Міжнародному суді в Гаазі і повторив свою думку про те, що ХАМАС — це не терористична організація, а політична партія, яка перемогла на минулих виборах.

"Жорстокі бомбардування мирних жителів, змушених покинути свої будинки під час переселення, — це буквально державний тероризм", — заявив Ердоган у парламенті. "Зараз я зі спокійною душею кажу, що Ізраїль — це держава терору".

"Ми ніколи не будемо ухилятися від озвучування істини про те, що члени ХАМАС, які захищають свої землі, честь і життя перед обличчям окупаційної політики, є бійцями опору, тільки тому, що декому це неприємно", — сказав він.

Поїздка Ердогана в Німеччину стане його першим візитом у західну країну після того, як 7 жовтня Ізраїль розпочав бомбардування сектору Гази у відповідь на атаки ХАМАС. Німеччина висловила тверду солідарність з Ізраїлем, закликавши при цьому обмежити вплив військових операцій на цивільне населення Гази.

"Захід, а саме США, на жаль, усе ще дивиться на це питання крізь пальці", — сказав Ердоган, додавши, що він подзвонить лідерам країн, які минулого місяця утрималися при голосуванні на Генеральній Асамблеї ООН щодо питання про перемир'я в секторі Газа.

Пізніше в середу Ердоган поговорив із прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні та повідомив їй, що Анкара розраховує на підтримку Риму в досягненні перемир'я в секторі Гази, повідомило турецьке президентство. В офісі Мелоні повідомили, що вона закликала до якнайшвидшої деескалації в секторі Гази, додавши, що Туреччина відіграє вирішальну роль у запобіганні поширенню конфлікту.

Крім того, Ердоган закликав прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху оголосити про наявність або відсутність в Ізраїлю ядерної зброї, сказавши, що Нетаньяху скоро "піде" зі своєї посади. Він порівняв конфлікт між Ізраїлем, єврейською державою, і палестинцями з війною між християнським і мусульманським світом, заявивши, що ця криза — "питання хреста і півмісяця".

Анкара також зробить кроки для того, щоб ізраїльські поселенці на окупованих палестинських територіях були визнані "терористами", додав він.