ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Румунія відкрила для України і країн НАТО центр підготовки пілотів F-16 (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Член НАТО Румунія відкрила в понеділок міжнародний навчальний центр для підготовки пілотів винищувачів F-16 з країн-союзниць та інших партнерів, включно з Україною.

Навчальний центр, розташований на авіабазі в місті Фетешті на південному сході Румунії, сприятиме підвищенню оперативної сумісності між союзниками по НАТО і кращій підготовці військового альянсу "до вирішення складних завдань" у Східній Європі та Чорноморському регіоні, повідомило міністерство оборони Румунії.

За його словами, потужні бойові літаки американського виробництва поставлятимуться Королівськими ВПС Нідерландів, а авіабудівна компанія Lockheed Martin забезпечить інструкторський склад і технічне обслуговування навчального центру.

Кетлін Кавалек, посол США в Румунії, яка була присутня на відкритті центру, назвала цю співпрацю "прикладом того, як державний і приватний сектори можуть співпрацювати з метою реалізації наших оборонних пріоритетів".

Румунія, яка є членом НАТО з 2004 року, має протяжний кордон з Україною. У відповідь на вторгнення РФ Румунія збільшила витрати на оборону, а НАТО посилила свою присутність на східному фланзі Європи, спрямувавши додаткові багатонаціональні бойові групи до Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини.

Минулого тижня Румунія заявила, що має намір придбати у США 54 основні бойові танки Abrams останньої моделі та супутнє обладнання в рамках угоди вартістю щонайменше мільярд доларів, щоб допомогти країні Європейського союзу вирішити проблеми регіональної безпеки.

У квітні Вища рада національної оборони Румунії також схвалила придбання деякої кількості американських винищувачів останнього покоління F-35.

Румунія відіграє дедалі помітнішу роль в альянсі впродовж усієї війни, зокрема, у листопаді 2022 року вона провела в себе зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО.