ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Херсонській області ЗСУ зайняли кілька плацдармів на східному березі Дніпра

Велика Епоха
Фото: 35 обрмп ім. М. Остроградського. 2023

Українські війська витіснили окупантів із позицій на східному березі Дніпра в Херсонській області та створили кілька плацдармів.

Переправа через Дніпро і транспортування річкою важкої військової техніки і вантажів може дати змогу ЗСУ відкрити нову лінію наступу на півдні країни найпрямішим сухопутним шляхом до Криму.

На своїй сторінці у Facebook українські морські піхотинці повідомили, що їм вдалося досягти низки успіхів, створити кілька плацдармів і провести інші операції на східному березі річки. Цього тижня Росія вперше визнала, що київські війська переправилися через Дніпро.

"Підрозділам Збройних Сил України вдалося вибити росіян з позицій на лівому березі Дніпра і закріпитися там", — заявив речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов.

"Одне з головних завдань цієї бойової роботи — максимально відтіснити противника з правого берега, щоб захистити мирне українське населення, зокрема Херсон, від постійних російських обстрілів", — додав він.

Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю опублікував знімки з цього району, на яких видно, як військові використовують безпілотники та працюють на швидкісних катерах по Дніпру.

"Наші воїни. Дякую за силу, за рух уперед!" — написав він у Telegram.

За словами Ковальова, українські війська проводять диверсійно-розвідувальні дії з метою виявлення і порушення логістики поставок російських боєприпасів і продовольства, а російські військові чинять опір і підтягують підкріплення.

Як повідомила прессекретарка Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, ще однією перешкодою для проведення операцій стала погана погода.

"Це ускладнює не тільки фізичне просування, а й повітряну розвідку", — сказала вона.

З іншого боку, додала вона, погода не дозволить російським військам так активно використовувати свою тактичну авіацію.

Як повідомляють українські військові блогери, влітку українські війська переправилися через Дніпро невеликими групами, щоб створити початковий плацдарм у районі залізничного мосту під Херсоном, а потім спробували розширити свою присутність у прилеглих селах на східному березі, зокрема в Кринках.

Російські війська, які займають близько 17% території України, наразі знову перейшли в наступ на сході країни в районі міста Авдіївка та в інших районах. Українські військові у своєму щоденному зведенні розповіли, що бойові дії тривають по всій лінії фронту з півдня на схід, і повідомили про 72 бойові зіткнення за останні 24 години. Найзапекліші бої йшли в районі Авдіївки, Мар'їнки та Бахмута на сході Донецької області.

Віталій Барабаш, голова військової адміністрації Авдіївки, заявив, що російські війська просуваються до промислової зони міста в районі великого коксохімічного заводу і підтягують підкріплення.