ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компартія Китаю за допомогою опери насаджує атеїзм

Велика Епоха
Опера-пропаганда в одному з сіл провінції Аньхой, Китай. (Weibo)

Традиційна китайська опера — це культурне надбання, яке люблять усі китайці. У провінції Аньхой почалася кампанія з розповсюдження опери у віддалені села й слаборозвинені міські райони. Проєкт називається "Принесемо оперу в десять тисяч сіл". Насправді сіл не так вже й багато, але завдяки встановленню імпровізованих сцен просто неба оперні вистави стали проводитися навіть у тих районах, де культурні заходи бувають рідко.

Було представлено фрагменти романтичної опери "Прощання через вісімнадцять миль", схожої на "Ромео і Джульєтту", що оповідає про так званих "закоханих метеликів" з Нінбо (Чжецзян), а також виставу, присвячену поету-класику Лу Ю, який помер у 1210 році.

Жителям села прочитали лекції про ці опери. Лу Юй був представлений як ранній китайський патріот, який боровся за цілісність території Китаю. Дійсно, Лу Юй підтримував династію Сун в її спробах відвоювати території, контрольовані імперією Хань Цзінь, що не входить до складу Китаю. Однак стверджувати, що Лу вважав китайськими всі території, які перебувають у сучасних кордонах Китаю, є анахронізмом.

Проєкт "Принесемо оперу в десять тисяч сіл", провінція Аньхой, Китай. (Weibo)

Під час вистав поширюються брошури проти "незаконної релігії", а також використовуються класичні історії кохання, щоб пояснити, що сьогодні сім'ї руйнуються, коли хтось стає жертвою "феодальних забобонів" або "культів".

Один із жителів сільської місцевості в районі міста Бенгбу розповів Bitter Winter, що, хоча він і вважає, що принесення опери в маленькі міста — це добра справа, на жаль, "у наші дні в Китаї не можна потрапити на будь-який захід і не почути лекцію про те, що ти зобов'язаний йти за партією і триматися якомога далі від того, що партії не подобається, зокрема й від релігії".

За матеріалами BITTER WINTER