ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Microsoft представила власні чипи для штучного інтелекту

Велика Епоха
(Dado Ruvic/Illustration/Reuters)

У середу Microsoft оголосила про випуск дуету обчислювальних чипів, створених за індивідуальним замовленням, приєднавшись до інших технологічних компаній, які, зіткнувшись із високою вартістю послуг штучного інтелекту, впроваджують власні технології, пише Reuters.

Microsoft заявила, що не планує продавати ці чипи, а використовуватиме їх для роботи з власним програмним забезпеченням, пропонованим за передплатою, і в складі свого хмарного сервісу Azure.

На конференції для розробників Ignite у Сіетлі Microsoft презентувала новий чип під назвою Maia, призначений для прискорення обчислювальних завдань ШІ та створення основи для сервісу Copilot для користувачів бізнес-програм, а також для розробників, які хочуть створювати власні ШІ-сервіси.

Чип Maia був створений для роботи з великими мовними моделями (типом програмного забезпечення ШІ, що лежить в основі сервісу Microsoft Azure OpenAI і є продуктом співпраці Microsoft з OpenAI).

Microsoft та інші технологічні гіганти, такі як Alphabet (GOOGL.O), стикаються з проблемою високої вартості надання послуг штучного інтелекту, яка може бути в 10 разів вищою, ніж у традиційних сервісів, таких як пошукові системи.

Керівники Microsoft заявили, що планують боротися з цими витратами, спрямовуючи практично всі зусилля компанії щодо впровадження ШІ у свої продукти через загальний набір базових моделей ШІ. Чип Maia, за їхніми словами, оптимізований для цієї роботи.

"Ми вважаємо, що це дає нам можливість надавати клієнтам найкращі рішення, які будуть швидшими, дешевшими та якіснішими", — сказав Скотт Гатрі, виконавчий віцепрезидент групи Microsoft із хмарних технологій та ШІ.

Microsoft також повідомила, що наступного року вона запропонує своїм клієнтам хмарні сервіси Azure, що працюють на новітніх флагманських чипах від Nvidia і Advanced Micro Devices (AMD.O). Microsoft заявила, що тестує GPT 4 (найбільш просунуту модель OpenAI) на чіпах AMD.

Другий чип Microsoft, анонсований у вівторок, призначений як для зниження внутрішніх витрат, так і для відповіді головному хмарному конкуренту Microsoft — Amazon Web Services.

Новий чип, який отримав назву Cobalt, являє собою центральний процесор, створений за технологією Arm Holdings (O9Ty.F). У середу компанія Microsoft повідомила, що вже тестує Cobalt для використання в Teams, своєму інструменті для обміну діловими повідомленнями.

Рані Боркар, корпоративна віцепрезидентка з апаратних систем та інфраструктури Azure, повідомила, що чип Maia буде під'єднуватися до стандартних мережевих кабелів Ethernet, а не до дорожчої користувальницької мережевої технології Nvidia, яку Microsoft використовувала в суперкомп'ютерах, створених для OpenAI.