ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Лос-Анджелесі розслідують пожежу під автострадою, де жили безхатченки (ВІДЕО)

Велика Епоха
Бездомний чоловік лежить на вулиці в районі Тендерлойн у Сан-Франциско 23 лютого 2023 року. (John Fredricks/The Epoch Times)

Щонайменше 16 безхатченків, включно з вагітною жінкою, були евакуйовані, коли полум'я охопило складські приміщення під автострадою в Лос-Анджелесі. Ця катастрофа знову викликала критику нездатності влади прибрати безхатченків з вулиць, пише AP News.

Три роки тому, в рамках судового рішення за багаторічним позовом, який звинувачував місто й округ Лос-Анджелес у недостатньому розв'язанні проблеми бездомності, суддя написав, що занепокоєний тим, що 7000 людей живуть під автострадами, назвавши це "невиправдано небезпечним".

За словами глави адміністрації округу Хільди Соліс, відтоді влада виділила близько 300 млн дол. на створення 6700 місць у притулках, однак ряди наметів і тимчасових притулків, як і раніше, часто можна побачити під естакадами і на з'їздах із шосе.

Мер Лос-Анджелеса Карен Басс і Говард Каліфорнії Гевін Ньюсом вимагають не тільки якнайшвидше відкрити ділянку автомагістралі Interstate 10, а й з'ясувати, хто влаштував пожежу і який нагляд здійснював штат щодо цього об'єкта. Басс неодноразово застерігала від припущень, що пожежу влаштували безхатченки, але це не зупинило спекуляції та звинувачення.

Наприкінці середи адвокат компанії Apex Development Inc., яка орендує ділянку, заявив, що компанія неодноразово зверталася до міської влади зі скаргами на пожежі, які влаштовували безхатченки на ділянці або поруч із нею. Крім того, за словами адвоката Майнака Д'Аттарая, з жовтня компанії Apex було відмовлено в доступі до ділянки.

Слідчі дійшли попереднього висновку, що пожежа була влаштована навмисно за огорожею, де підприємці зберігали матеріали під трасою I-10, проте вони заявили, що поки не знають, хто її влаштував.

Мел Тіллекератне, захисник безпритульних і засновник некомерційної організації The Shower Of Hope, сказав, що суботня пожежа могла б стати жахливою людською катастрофою.

"Нам пощастило, що ніхто не постраждав", — сказав він. "Але подібне може статися в будь-якому іншому таборі в будь-який інший час".

За словами Соліс, із тих, кого евакуювали під час суботньої пожежі, восьмеро людей переїхали в тимчасове житло, троє оселилися в друзів, а одного знову підключили до програми допомоги бездомним.

Як повідомив Руді Серафін, кількість таборів безхатченків у цьому районі постійно зростає відтоді, як у 2009 р. він почав зберігати під автострадою товари для свого бізнесу. За його словами, компанія Serafin Distribution, що займається поставками канцелярських та інших товарів, не змогла отримати страховку через побоювання, що безхатченки можуть розводити багаття для приготування їжі. За його словами, він та інші власники бізнесу неодноразово зверталися до міської влади з проханням вжити заходів.

Складські приміщення під автомагістралями широко поширені по всьому штату, а гроші від їхньої оренди йдуть на розвиток громадського транспорту. Ньюсом заявив, що після пожежі цю практику буде переглянуто.

За оцінками федеральної влади, в січні в окрузі налічувалося понад 75 500 безхатченків, з яких понад 46 000 перебували в межах міста Лос-Анджелеса. З 2015 р. кількість бездомних збільшилася на 70% в окрузі та на 80% у місті. Протягом багатьох років правозахисники подавали до суду на місто й округ, вимагаючи вжиття активніших заходів.

Відео по темі: