ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білий дім розкритикував Ілона Маска за антисемітський пост (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ілон Маск, генеральний директор компаній SpaceX і Tesla і власник компанії X (Gonzalo Fuentes/Reuters)

У п'ятницю Білий дім звинуватив Ілона Маска в повторенні "огидної" антисемітської брехні на його соціальній мережі X на цьому тижні, назвавши це "огидним просуванням антисемітської та расистської ненависті", що "суперечить нашим основним цінностям як американців".

"Неприпустимо повторювати огидну брехню, що стоїть за найбільш фатальним актом антисемітизму в американській історії, в будь-який час, не кажучи вже про місяць після найсмертоноснішого дня для єврейського народу з часів Голокосту", – заявив речник Білого дому Ендрю Бейтс, відповідаючи на пост Маска в середу і маючи на увазі атаку ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

З представниками Маска або Х не вдалося одразу ж зв'язатися, щоб прокоментувати заяву Білого дому.

Раніше компанія X відмовилася коментувати пост Маска, який підтримав публікацію, в якій неправдиво стверджувалося, що члени єврейської громади розпалюють ненависть до білих людей. Генеральний директор X Лінда Яккаріно написала в четвер: "Що стосується цієї платформи – X також надзвичайно чітко заявляє про наші зусилля по боротьбі з антисемітизмом і дискримінацією. Для цього немає місця ніде в світі – це потворно і неправильно. Крапка".

Компанія IBM заявила в четвер, що негайно призупинила всю рекламу на X після того, як з'ясувалося, що її реклама розміщується поруч з контентом, що пропагує Адольфа Гітлера і нацистську партію.

За словами правозахисників, рекламодавці покинули сайт після того, як Ілон Маск купив його в жовтні 2022 року і зменшив модерацію контенту, що призвело до різкого зростання мови ненависті на X.

Антисемітизм останніми роками зростає як у Сполучених Штатах, так і в усьому світі. Після початку війни між Ізраїлем і палестинським ісламістським угрупованням ХАМАС після нападу минулого місяця кількість антисемітських інцидентів у Сполучених Штатах зросла майже на 400% порівняно з минулим роком, згідно з даними Антидифамаційної ліги, некомерційної організації, яка бореться з антисемітизмом.