ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пожежа в будівлі вугледобувної компанії в Китаї призвела до загибелі 26 і поранення десятків людей

Велика Епоха
На цьому фото, опублікованому інформаційним агентством Сіньхуа, пожежники намагаються загасити пожежу в будівлі вугільної компанії Yongju Coal Company в місті Люлянь у північній китайській провінції Шаньсі, у четвер, 16 листопада 2023 року. (Xinhua)

У четвер в будівлі вугільної компанії в північному китайському місті спалахнула пожежа, в результаті якої загинули 26 людей і щонайменше 38 отримали поранення, повідомляють китайські державні ЗМІ.

Рятувальники евакуювали десятки людей з будівлі, повідомляють державні ЗМІ.

Будівля належить вугільній компанії Yongju Coal Company і знаходиться в місті Люйлян на півночі провінції Шаньсі, великому вуглевидобувному регіоні.

На відеозаписах, що поширювалися в соціальних мережах, деякі з яких були показані по каналах державного телебачення, було видно полум'я і густі клуби диму, що виходили з чотириповерхової бетонної будівлі. Було показано, як деякі люди рятуються з будівлі, спускаючись по водостічних трубах.

За даними місцевого видання Fengmian News, майже всі загиблі були робітниками.

Перше повідомлення про пожежу надійшло близько 6:50 ранку (2250 за Гринвічем у середу), і вже до середини дня пожежу було ліквідовано, згідно з повідомленням місцевого департаменту з надзвичайних ситуацій.

Голова КНР Сі Цзіньпін, який перебуває з візитом у США, закликав провести розслідування "прихованих ризиків" у ключових галузях промисловості, повідомляє CCTV.

Сі, який перебуває в Сан-Франциско на саміті АТЕС, також закликав захистити життя і майно людей і забезпечити "загальну соціальну стабільність".

Влада затримала кількох осіб, які, як вважають, несуть відповідальність за пожежу, і розслідування триває, повідомляють державні ЗМІ.

За повідомленням місцевої газети Hongxing News, пожежа почалася в душовій кімнаті будівлі з офісами та гуртожитками.

Нещасні випадки на виробництві, зокрема у вугільних шахтах, є відносно поширеним явищем у Китаї, хоча уряд працює над підвищенням рівня безпеки. Шаньсі є найбільшим вуглевидобувним регіоном Китаю і знаходиться в центрі зусиль уряду, спрямованих на зменшення залежності економіки від вугілля.

У квітні 29 людей загинули під час пожежі в лікарні в Пекіні, що викликало хвилю обурення проти влади, яку звинуватили в приховуванні інформації від родичів пацієнтів.

У жовтні минулого року вибух у ресторані барбекю на північному заході провінції Іньчуань забрав життя 31 людини.