ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південна Корея заборонить їсти м'ясо собак (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Південна Корея має намір заборонити вживання в їжу собачого м'яса і покласти край суперечкам навколо цього стародавнього звичаю на тлі зростаючої обізнаності про права тварин, заявив у п'ятницю один з керівників правлячої партії.

Корейська практика поїдання собак викликає критику за кордоном за свою жорстокість, але і всередині країни зростає опозиція, особливо з боку молодого покоління.

"Настав час покласти край соціальним конфліктам і протиріччям навколо вживання собачого м'яса шляхом ухвалення спеціального закону про припинення цієї практики", — заявив Ю Юй-дон, керівник політичного відділу правлячої Партії народної влади, на зустрічі з представниками уряду та активістами руху за права тварин.

За словами Ю, уряд і правляча партія внесуть законопроєкт про введення заборони вже цього року, а за очікуваної двопартійної підтримки законопроєкт має пройти через парламент.

Міністр сільського господарства Чунг Хван Кин заявив на зустрічі, що уряд швидко введе заборону і надасть максимальну підтримку тим, хто займається виробництвом собачого м'яса, щоб вони закрили свої підприємства. Пропонована заборона включатиме трирічний пільговий період і фінансову підтримку підприємств для відмови від торгівлі.

Законопроєкти, спрямовані на боротьбу з вживанням собачого м'яса, в минулому провалювалися через протести тих, хто зайнятий у цій галузі, а також через побоювання за засоби до існування фермерів і власників ресторанів.

На Корейському півострові вживання в їжу собачого м'яса є віковою практикою і розглядається як спосіб боротьби з літньою спекою. Однак у Південній Кореї ця страва трапляється набагато рідше, ніж раніше, хоча деякі літні люди все ще їдять її і подають у деяких ресторанах. За даними уряду, в Кореї налічується близько 1150 ферм із розведення собак, 34 бійні, 219 компаній із розповсюдження і близько 1600 ресторанів, де подають собачатину.

Групи із захисту прав тварин привітали перспективу введення заборони. "Це мрія всіх нас, хто так наполегливо домагався припинення цієї жорстокості", — йдеться в заяві Humane Society International.

Проведене минулого року опитування Gallup Korea показало, що 64% опитаних виступають проти вживання собачого м'яса. За даними опитування, тільки 8% респондентів їли собачатину протягом останнього року, порівняно з 27% у 2015 році.

Перша леді Кім Кеон Хі є затятим критиком вживання собачого м'яса і разом зі своїм чоловіком, президентом Юн Сук Йолем, прихистила бездомних собак.