ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Парламентський комітет Туреччини відклав рішення про вступ Швеції до НАТО

Велика Епоха
(Anadolu Agency)

Комітет у закордонних справах парламенту Туреччини в четвер почав обговорення заявки Швеції на вступ до НАТО, але відклав його до пізнішого часу, не ухваливши рішення, повідомляє Anadolu Agency.

Засідання було відкладено після того, як законодавці від правлячої партії Ердогана внесли пропозицію про відтермінування, мотивуючи це тим, що деякі питання потребують прояснення, а переговори зі Швецією ще недостатньо "дозріли".

Пізніше голова комітету Фуат Октай повідомив журналістам, що шведського посла може бути запрошено на наступне засідання для надання додаткової інформації про кроки, зроблені його країною для вирішення проблем безпеки Туреччини.

Туреччина перешкоджає ратифікації членства Швеції в НАТО, звинувачуючи країну в надто м'якому ставленні до груп, які Анкара вважає загрозою своїй безпеці, включно з курдськими бойовиками і членами мережі, на яку Анкара покладає відповідальність за невдалий переворот у 2016 році.

Туреччину також обурила серія демонстрацій прихильників забороненої Робочої партії Курдистану (РПК) у Швеції, а також акції спалювання Корану.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зняв свої заперечення проти заявки Швеції під час саміту НАТО в липні і минулого місяця направив протокол про вступ на ратифікацію до парламенту. Стокгольм пообіцяв поглибити співпрацю з Туреччиною у сфері боротьби з тероризмом і підтримати прагнення Туреччини відродити заявку на вступ до ЄС. Крім того, НАТО погодилася заснувати посаду спеціального координатора з боротьби з тероризмом.

Раніше в четвер заступник міністра закордонних справ Бурак Акчапар проінформував членів комітету про кроки, зроблені Швецією для задоволення вимог Туреччини в галузі безпеки, заявивши, що курдські бойовики більше не можуть знайти "комфортний простір для пересування у Швеції", повідомляє державне агентство Anadolu.

"Шведський уряд і громадськість стали краще розуміти законні інтереси нашої країни у сфері безпеки", — цитує агентство Аккапара.

Для розширення НАТО потрібне одностайне схвалення всіх наявних членів, а Туреччина та Угорщина — єдині країни, які не погоджуються на це. Угорщина заблокувала заявку Швеції, стверджуючи, що шведські політики говорять "відверту брехню" про стан угорської демократії.

На початку цього тижня спікер турецького парламенту Нуман Куртулмуш під час відеоконференції заявив своєму шведському колезі Андреасу Норлену, що сподівається на завершення законодавчого процесу в Туреччині "якомога швидше", повідомляє Anadolu.