ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США та Україна анонсували конференцію з питань військової промисловості наступного місяця

Велика Епоха
(president.gov.ua)

Україна і США проведуть військово-промислову конференцію у Вашингтоні 6 і 7 грудня, повідомили в п'ятницю українські та американські офіційні особи.

Київ нарощує зусилля з виробництва власної зброї на тлі побоювань, що поставки із Заходу можуть припинитися. Він також сподівається, що спільні підприємства з міжнародними виробниками озброєнь допоможуть відродити вітчизняну промисловість.

Адрієнн Вотсон, речниця Ради національної безпеки США, заявила, що ця зустріч є "частиною зусиль уряду США зі значного збільшення виробництва зброї для підтримки боротьби України за свободу і безпеку".

Андрій Єрмак, керівник апарату президента України Володимира Зеленського, схарактеризував конференцію як "дуже потужний захід", в якому візьмуть участь найбільші гравці оборонної промисловості.

Раніше Зеленський говорив про майбутню зустріч у своєму нічному відеозверненні, заявивши, що в ній візьмуть участь "усі, хто причетний до організації нашої оборони".

Зеленський заявив, що Київ і Вашингтон "активно просуваються" у питанні спільного виробництва озброєнь. Він сказав, що кроки до спільного виробництва "безсумнівно, посилять і американців, і українців, і наших партнерів".

У жовтні Україна створила спільне підприємство з німецьким виробником зброї Rheinmetall AG (RHMG.DE) для обслуговування та ремонту західної зброї. У вересні вона провела міжнародний форум оборонної промисловості за участю понад 250 західних виробників.

Зеленський повідомив, що в п'ятницю він також обговорив з військовими українську ракетну програму.

"Всі бачать, що її результати з кожним роком стають все більш далекосяжними і сприятливими для України", – сказав він.