ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Військові дії Ізраїлю шкодять майбутнім шансам на мир: Трюдо (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо (The Canadian Press/Adrian Wyld)

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив у п'ятницю, що відплата Ізраїлю проти ХАМАСу і подальші вбивства палестинських мирних жителів ставлять під загрозу шанси на довгостроковий мир в регіоні.

"Канада надзвичайно стурбована кількістю жертв серед цивільного населення в Газі", – сказав Трюдо журналістам на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в США, в той час, як ізраїльський наступ на Сектор Гази триває вже 43-й день.

Відколи Ізраїль почав бомбардування Гази 7 жовтня у відповідь на напад палестинської групи опору ХАМАС, за останніми даними, загинуло понад 12 000 палестинців, у тому числі понад 8 300 жінок і дітей, і ще понад 30 000 отримали поранення.

Тисячі будівель, включаючи лікарні, мечеті і церкви, були також пошкоджені або зруйновані в результаті безперервних повітряних і наземних атак Ізраїлю на обложений анклав.

Ізраїльська блокада також відрізала Газу від постачання палива, електроенергії та води, а також скоротила до мінімуму постачання допомоги.

За офіційними даними, кількість загиблих ізраїльтян становить близько 1200 осіб.

Канада підтримує вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту за принципом двох держав

"І тому, що втрата життя розбиває серце, і тому, що шлях до безпечної, життєздатної, незалежної єврейської держави поряд з безпечною, життєздатною незалежною палестинською державою стає все складнішим з усіма труднощами, через які проходять палестинці", – сказав Трюдо.

Він розкритикував "канадців, які кидаються в гнів" на тлі сильних емоцій, викликаних війною.

"Незалежно від того, чи це жінка в хіджабі, на яку плюнули, чи єврейська дитина в кампусі коледжу, яка не відчуває себе в безпеці, чи постріли в єврейських школах, чи жахливе зростання ісламофобії поряд зі значним зростанням і дуже тривожним зростанням антисемітизму ... ми не та країна, де канадці повинні боятися інших канадців", – сказав він.

Раніше цього тижня ресторан у Ванкувері, де обідав Трюдо, був оточений 250 пропалестинськими протестувальниками, і 100 поліцейських були відправлені, щоб безпечно вивести його з будівлі.

Був також випадок з пропалестинським протестувальником в Калгарі, Альберта, який постійно скандував: "Від річки до моря палестинці будуть вільні".

Його заарештували і звинуватили в спричиненні заворушень на ґрунті ненависті. Але в п'ятницю звинувачення були призупинені – фактично, зняті, оскільки Королівська прокуратура Альберти заявила, що вони не мають під собою підстав.

Але інцидент у Калгарі показав, що канадці перебувають на межі.

Національна рада канадських мусульман заявила, що висунення звинувачення було незрозумілим.

"Ми, як і раніше, дуже стурбовані тим, чому поліція Калгарі взагалі висунула ці звинувачення", – йдеться в її заяві.