ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН засуджує антикатолицькі та антирелігійні переслідування в Нікарагуа

Велика Епоха
Єпископ Роландо Хосе Альварес Лагос у тюремній формі. (Із соцмережі Х)

7 листопада Організація Об'єднаних Націй в особі двох своїх спеціальних доповідачів засудила уряд Нікарагуа за переслідування католицької церкви. Назіла Ганеа, спеціальний доповідач з питання про свободу релігії, та Ірен Хан, спеціальний доповідач з питання про захист права на свободу переконань та їхнє вільне висловлення, підписали заяву, в якій йдеться про те, що вони "глибоко стурбовані систематичними переслідуваннями представників католицької церкви та інших релігійних конфесій з боку влади Нікарагуа".

Доповідачі ООН дотримувалися тієї самої моделі, яку раніше використовували під час роботи з Китаєм. 2 серпня 2023 року вони надіслали уряду Нікарагуа офіційного листа. Не отримавши задовільної відповіді, 7 листопада вони оприлюднили цей лист і виступили з офіційною заявою.

У документі наголошується, що "репресивні заходи, вжиті владою, включають довільні арешти та утримання під вартою членів Католицької церкви та інших релігійних конфесій; їхню примусову депортацію та довільні заборони на в'їзд до країни; криміналізацію їхньої душпастирської діяльності; заборони на проведення релігійних церемоній; переслідування поліцією; закриття ЗМІ, університетів та організацій, що належать релігійним групам, а також конфіскацію їхнього майна".

Цифри вражають. Згідно з документом, "за оцінками, з 2022 року нікарагуанська влада анулювала юридичний статус щонайменше 1000 некомерційних організацій, з яких понад 320, як стверджується, мають релігійний характер. У серпні 2023 року уряд анулював юридичний статус історичного Центральноамериканського університету (UCA), керованого католицьким орденом "Товариство Ісуса", і конфіскував його приміщення. У 2023 році уряд також анулював юридичний статус двох євангелістських християнських університетів".

Спеціальні доповідачі ООН Назіла Ганеа та Ірен Хан. (Організація Об'єднаних Націй)

У заяві наголошується, що "ці дії не тільки суперечать міжнародному праву", а й "є частиною ширшої схеми репресій проти різних елементів громадянського суспільства Нікарагуа, особливо проти осіб або організацій, які сприймаються як критично налаштовані щодо до уряду. Таким чином, влада серйозно порушує, зокрема, права людини на свободу релігії та переконань, свободу об'єднань, свободу вираження думок".

18 жовтня, відповідно до домовленості зі Святим Престолом, усіх заарештованих у Нікарагуа католицьких священників було звільнено та депортовано до Риму. За винятком єпископа "монсеньйора Роландо Хосе Альвареса Лагоса, який перебуває в умовах, що грубо суперечать Правилам Нельсона Мандели". Монсеньйор Альварес став відомий, починаючи з Національного діалогу 2018 року, своїми закликами до звільнення політичних в'язнів, а також до умиротворення й примирення між нікарагуанцями". У заяві ООН ідеться про те, що він перебуває в ситуації "довільного затримання з серпня 2022 року".

У випадку з єпископом Альваресом, судячи з усього, вкрай обережний підхід Ватикану виявився неефективним. Правозахисні органи ООН вирішили, що на даному етапі більш правильною стратегією може бути прямий осуд Нікарагуа перед усім світом.

За матеріалами BITTER WINTER