ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

41 робітник опинився в пастці після обвалу тунелю в Індії, рятувальна операція триває 7-й день (ВІДЕО)

Велика Епоха
Рятувальники поруч із місцем обвалення дорожнього тунелю в гірському штаті Уттаракханд, Індія, 17 листопада 2023 р. (AP Photo)

Сорок один робітник в пастці в дорожньому тунелі, що обвалився на півночі Індії. На сьомий день рятувальникам довелося чекати на нову машину для буріння завалів.

За словами офіційних осіб, у п'ятницю буріння було перервано через те, що деякі підшипники машини були пошкоджені під час руйнування скель і розчищення завалів, що стало новою проблемою в тривалих рятувальних роботах.

Рятувальники почали буріння під завалами в четвер і до теперішнього часу пройшли ділянку довжиною 24 метри, заявив Девендра Патвал, співробітник служби з ліквідації наслідків стихійних лих. У п'ятницю він повідомив агентству Ассошіейтед Прес, що для того, щоб звільнити робітників, може знадобитися до 60 метрів.

Рятувальна операція триває вже тиждень, і родичі постраждалих розчаровані та розсерджені. Родичі з різних штатів ночували біля тунелю, і остання невдача тільки посилила їхнє занепокоєння.

У середу деякі з робітників відчули жар і біль у тілі, але офіційні особи заявили, що погіршення їхнього стану не спостерігається. Горіхи, смажений нут, попкорн і ліки передають їм по трубі кожні дві години.

За словами Патвала, два лікарі, які перебувають на місці аварії, підтримують постійний контакт із робітниками, щоб забезпечити їхній фізичний і психічний стан. "Ми робимо все можливе, щоб підтримати дух робітників, які опинилися в пастці, тому що це важкий час для всіх — і для рятувальників, і для тих, хто опинився в пастці", — сказав він.

Робітники перебувають під землею з неділі, коли зсув ґрунту обвалив частину 4,5-кілометрового тунелю, який вони будували, приблизно за 200 метрів від входу.

Місце будівництва розташоване в Уттаракханді, де горбиста місцевість схильна до зсувів і просідання ґрунту. У цьому гірському штаті розташовані індуїстські храми, що привертають безліч паломників і туристів, у зв'язку з чим постійно триває будівництво автомагістралей і будівель.

Машина, що використовувалася раніше цього тижня, повільно проштовхувала труби через завали, йдеться в заяві уряду штату. Її було замінено на машину American Auger, здатну бурити до 5 метрів на годину і оснащену трубою діаметром 99 см для розчищення завалів. Рятувальники очікують на ще одну машину American Auger, щоб замінити пошкоджену.

За словами адміністратора уряду штату Гаурава Сінгха, влада штату звернулася до тайських фахівців, які раніше допомогли врятувати юнацьку футбольну команду, що опинилася в печері в Таїланді 2018 року. Вони також звернулися по допомогу до Норвезького геотехнічного інституту.