ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина має змінити ЄС, а не вийти з нього, заявив Орбан

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан (Laszlo Balogh/AP Photo)

Угорщина має сказати "ні" нинішній моделі Європи, побудованій у Брюсселі, заявив у суботу прем'єр-міністр Віктор Орбан на з'їзді своєї партії Fidesz, додавши, що Європейський союз потрібно не залишати, а змінювати, пише Reuters.

Орбан знову заявив про те, що його уряд виступає проти початку переговорів з Україною щодо вступу до ЄС.

"Виправлення помилкової обіцянки (Брюсселя) почати переговори (з Україною щодо вступу до ЄС) також буде нашим завданням, оскільки Україна зараз перебуває на відстані кількох років від ЄС", — сказав Орбан, додавши, що він боротиметься зі спробами ЄС розселити мігрантів в Угорщині.

Цього тижня Орбан, який сперечається з Брюсселем з приводу заморожених коштів, заявив, що стратегія з надсилання грошей і військової допомоги Україні провалилася, і що він проти початку переговорів про її вступ до ЄС.

Рішення запропонувати Україні почати переговори про вступ до ЄС на саміті "перебуває під загрозою", заявив у п'ятницю високопоставлений представник блоку, назвавши однією з причин опір Угорщини, що може завадити одностайній думці 27 країн ЄС.

Цього тижня Орбан розпочав активну передвиборчу кампанію у зв'язку з майбутніми виборами до Європейського парламенту, що відбудуться в червні цього року.

У п'ятницю його уряд розіслав громадянам країни опитування про те, чи повинен ЄС виділяти Україні більше коштів або надати їй членство.

"Ми будемо протистояти божевільним ідеям брюссельських бюрократів, навалі мігрантів, гендерній пропаганді, а також ілюзіям з приводу війни (в Україні) і непідготовленого членства України в ЄС", — заявив Орбан у зверненні до своєї партії, яка перебуває при владі з 2010 року.