ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мусульманського поета, який підтримував уйгурів, переслідували і били

Велика Епоха
Поет Цуй Хаосінь (псевдонім Ань Жань). (Weibo)

Колись КПК розповідала китайцям історію про "хороших" мусульман-хуей — лояльних до партії етнічних ханьців — як про протилежність "поганих" уйгурів та інших неханьських ісламських баламутів, які живуть у межах китайських кордонів. Звісно, це правда, що серед мусульман-хуей більше тих, хто підтримує КПК, але ця підтримка підривається постійними переслідуваннями хуей під приводом "китаїзації".

Є й такі представники інтелігенції, які вважають, що не можуть мовчати, коли їхні одноплемінники-уйгури стають жертвами геноциду. Один із таких сміливих мусульман-хуей — Цуй Хаосінь, відомий поет, який пише під псевдонімом "Ань Жань".

У 2018 році Цуй почав писати про звірства в Сіньцзяні, вказуючи на те, що там живуть і мусульмани-хуей. Його заарештували і відправили в табір для "перевиховання".

Після звільнення, 2020 року його знову заарештували за те, що він зареєстрував акаунт у забороненому в Китаї Twitter і розмістив там дописи про жахи, на які наражаються уйгури. Його відпустили під заставу до призначення суду, про дату якого його так і не повідомили. Поліція використовувала погрозу судом, щоб змусити його мовчати, і ця стратегія спрацювала.

Однак після трьох років мовчання Цуй знову з'явився, щоб повідомити своїм друзям і прихильникам, що 29 жовтня, коли він підійшов до дверей свого будинку в Цзінані (провінція Шаньдун), щоб забрати посилку з Yunda Express, його сильно побив невідомий, вдарив по очах і пошкодив зоровий нерв. Лікарі сказали, що є ризик осліпнути.

Цуй Цаосінь після побиття. (Із соцмережі X)

Цуй припустив, що цього "невідомого" було надіслано КПК, щоб відбити в нього охоту писати й розміщувати в соціальних мережах матеріали про Сіньцзян і уйгурів.

За матеріалами BITTER WINTER