ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Десятки мігрантів чекають на російсько-фінляндському кордоні після закриття пунктів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Десятки мігрантів очікували за бар'єрами на двох переходах на кордоні Фінляндії з Росією в суботу, повідомила Прикордонна охорона Фінляндії. Загородження встановили, щоб зупинити потік прохачів притулку з РФ.

Фінський уряд звинуватив Росію в тому, що вона спрямовує мігрантів до пунктів перетину кордону в помсту за рішення розширити співпрацю зі США в галузі оборони. У п'ятницю Кремль заявив, що Фінляндія робить "велику помилку", закриваючи прикордонні переходи, і що цей крок Гельсінкі руйнує двосторонні відносини.

З опівночі п'ятниці фінська прикордонна служба встановила загородження на пунктах Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Ніірала на південному сході Фінляндії, через які проходить основний потік мігрантів між двома країнами.

Незважаючи на це, десятки мігрантів прибули в суботу вдень на прикордонні пункти Нуйямаа і Ваалімаа і розпалили багаття за загородженнями.

У Нуйямаа двом людям вдалося подолати загородження і проникнути на територію Фінляндії.

"Наразі ми вдосконалюємо загородження, щоб подібне не було більше можливим", — сказав полковник Міка Ритконен, повідомляє фінська державна телекомпанія YLE.

За даними прикордонної служби, цього тижня до Фінляндії прибуло близько 300 прохачів притулку, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії.

Чотири звичайні пункти перетину кордону поки що залишаються відкритими, але притулок тепер можна отримати тільки на двох із них — у Салла і Вартіусі, на півночі країни, повідомила Прикордонна служба.

У суботу 67 осіб прибули з проханням про надання притулку на пост Вартіус, повідомив місцевий прикордонний підрозділ на сайті X. За повідомленнями місцевих ЗМІ, група мігрантів прибула на пост за півгодини до його закриття.

"У цій ситуації ми були змушені пропустити цих людей до Фінляндії, тому що Росія їх не прийме", — сказав начальник поста Вартіус капітан Йоуко Кіннунен в інтерв'ю фінському каналу MTV.

Прикордонна служба Євросоюзу Frontex у п'ятницю повідомила агентству Reuters, що направить до Фінляндії своїх співробітників для надання допомоги в охороні кордону.

Міністр фінансів Ріікка Пурра, що представляє антиімміграційну партію "Фіни", у четвер заявила, що Фінляндія готова закрити всі пропускні пункти на російському кордоні, якщо це буде потрібно.

Цього тижня фінський омбудсмен з питань недискримінації заявив, що згідно з міжнародними договорами та законодавством ЄС Гельсінкі, як і раніше, зобов'язаний надавати захист прохачам притулку.