ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїль, на відміну від ХАМАС, опублікував список імен ув'язнених для обміну (ВІДЕО)

Велика Епоха
Серед 239 заручників, захоплених 7 жовтня, щонайменше 35 дітей, зокрема 18 віком до 10 років. (Amir Levy/Getty Images)

За умовами угоди, ісламістський терористичний рух ХАМАС звільнить 50 жінок і неповнолітніх, викрадених на півдні Ізраїлю 7 жовтня, в обмін на звільнення 150 палестинських в'язнів, також жінок і неповнолітніх, під час чотириденної гуманітарної паузи.

Ізраїль опублікував список імен ув'язнених, проте терористична організація ХАМАС не оприлюднила такої інформації.

"Ми дуже раді, що відбувається часткове звільнення", — заявив Форум сімей, головна асоціація родичів заручників. Але "наразі ми не знаємо точно, хто і коли буде звільнений".

Серед 239 заручників, захоплених у Газі 7 жовтня, за підрахунками AFP, щонайменше 35 дітей, зокрема 18 дітей віком до 10 років, а також понад 50 жінок.

"Щовечора ХАМАС публікуватиме імена тих, кого буде звільнено наступного дня", — вважає Гілад Корнгольд, у якого забрали в полон 7 членів сім'ї, зокрема онука Навеха, 8 років, і онуку Яхель, 3 роки. "Поки я не побачу їх на власні очі, я не повірю тому, що мені говорять", — сказав він AFP.

Близько 240 осіб було викрадено і вивезено в Газу 7 жовтня, коли терористи ХАМАС скоїли напад на ізраїльську територію, унаслідок якого загинули 1200 осіб, переважно мирні жителі.

На думку ізраїльської влади, жоден із палестинських ув'язнених, занесених до списку, не має "крові на руках". Хоча у списку 300 імен, положення наразі стосуються тільки 150 осіб.

До списку палестинських ув'язнених, які підлягають звільненню, входять 33 жінки, 123 хлопчики у віці до 18 років і 144 молодих людини у віці близько 18 років з окупованого Західного берега річки Йордан і Східного Єрусалима. За словами Джессіки Монтелл, директорки ізраїльської правозахисної групи HaMoked, декого з них уже засуджено, але більшість чекає на суд за звинуваченнями, починаючи від підбурювання до кидання каміння і закінчуючи замахом на вбивство.

В адміністративному ув'язненні також перебувають жінки та неповнолітні. 38-річна Ісраа Яабіс — найвідоміша ув'язнена в цьому списку. Її було засуджено до 11 років позбавлення волі за те, що 2015 року вона підірвала газовий балон у своїй машині на блокпосту, поранивши поліцейського. Однак її сім'я не знає, "якою буде її доля" і чи доведеться їй покинути країну після звільнення.