ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швейцарія готується заборонити ХАМАС як терористичну організацію

Велика Епоха
Палестинські терористи в масках з правлячої партії ХАМАС марширують під час мітингу з нагоди 19-ї річниці створення ХАМАС в Хан-Юнісі, Сектор Гази, 14 грудня 2006 року. (SAID KHATIB/AFP через Getty Images)

Федеральний уряд Швейцарії вирішив заборонити палестинський терористичний рух ХАМАС за допомогою законопроєкту, поданого до парламенту, йдеться у заяві, опублікованій у середу.

Федеральна рада (уряд) "вирішила розробити власний закон, спрямований на заборону терористичної організації ХАМАС. Вона вважає, що цей варіант є найкращим рішенням для ситуації, яка склалася з 7 жовтня на Близькому Сході" в зв'язку з безпрецедентними атаками ісламістського руху на ізраїльській території.

Через чотири дні після цієї атаки, в результаті якої з ізраїльського боку загинуло 1200 осіб, в основному цивільних, і близько 240 заручників, Федеральна рада "вважає, що ХАМАС повинен бути класифікований як терористична організація". "Цей закон надасть федеральній владі відповідні інструменти для боротьби з можливою діяльністю ХАМАС або підтримкою цієї організації в Швейцарії", – пояснив уряд у пресрелізі.

Федеральний законопроєкт до кінця лютого 2024 року

Позиції, зайняті основними партіями країни, не залишають сумнівів щодо результату голосування.  SVP, найбільша партія країни, яка ще більше зміцнила свої позиції на парламентських виборах, що відбулися 22 жовтня, наполегливо закликала до цього заходу, так само як і єврейські організації країни.

Відповідні швейцарські міністерства повинні представити проєкт федерального закону до кінця лютого 2024 року.