ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сеул попередив Північну Корею про неприпустимість запуску супутника-шпигуна (ВІДЕО)

Велика Епоха
Старший офіцер південнокорейських збройних сил Кан Хопіль виступає в міністерстві оборони в Сеулі, Південна Корея, 20 листопада 2023 р. (The Korea Defense Daily/South Korea Defense Ministry)

Військові Південної Кореї застерегли Північну Корею від запланованого запуску супутника-шпигуна, припустивши в понеділок, що Сеул може призупинити дію міжкорейської угоди про зниження напруженості та відновити фронтальне повітряне спостереження у відповідь на запуск.

Перші дві спроби вивести на орбіту військовий супутник-шпигун, зроблені Північною Кореєю на початку цього року, закінчилися невдачею, і вона не зробила обіцяну третю спробу в жовтні. Південнокорейські офіційні особи вважають, що затримка, найімовірніше, пов'язана з тим, що Північна Корея отримує російську технологічну допомогу, і запуск може відбутися найближчими днями.

"Наші військові вживуть необхідних заходів для захисту життя і безпеки населення, якщо Північна Корея, незважаючи на наше попередження, продовжить запуск військового супутника-шпигуна", — заявив у своєму телезверненні офіцер південнокорейської армії Кан Хопіль.

У неділю міністр оборони Південної Кореї Сін Вонсік в інтерв'ю державному телеканалу KBS заявив, що запуск очікують наприкінці цього місяця, і що влада Південної Кореї та США стежать за діями Північної Кореї.

Рада Безпеки ООН забороняє будь-які запуски супутників Північною Кореєю, оскільки розглядає їх як замасковане випробування ракетних технологій. За словами Канга, хоча Північна Корея потребує супутника-шпигуна для поліпшення спостереження за Південною Кореєю, запуск також спрямований на зміцнення її програми створення ракет дальнього радіусу дії.

На думку зарубіжних урядів та експертів, Північна Корея прагне отримати російські технології для зміцнення свого ядерного та іншого військового потенціалу в обмін на постачання звичайних озброєнь для підтримки війни Росії в Україні.

На запитання російських державних ЗМІ про те, чи буде його країна допомагати КНДР у створенні супутників, Путін відповів, що "для цього ми сюди і приїхали". "Лідер (Північної Кореї) проявляє великий інтерес до ракетної техніки".

Шин зазначив, що за ймовірної допомоги Росії Північна Корея, схоже, майже подолала проблему з двигуном у ракеті, необхідній для запуску в космос супутника-шпигуна. За його словами, КНДР, найімовірніше, запустить супутник до 30 листопада, коли Південна Корея планує запустити свій перший військовий супутник-шпигун з каліфорнійської бази ВПС Ванденберг.

Кан не став уточнювати, які заходи у відповідь може вжити Південна Корея. Однак він натякнув, що ці кроки можуть включати відновлення повітряного спостереження і проведення навчань із бойовою стрільбою в прикордонних районах, порушуючи міжкорейську військову угоду 2018 р. про зниження напруженості на лінії фронту.

Кан стверджує, що Північна Корея вже неодноразово порушувала цю угоду. Він навів як приклад руйнування незайнятого офісу міжкорейського зв'язку в КНДР, польоти безпілотників на територію Південної Кореї і навчання з бойовою стрільбою вздовж західного морського кордону.

"Незважаючи на неодноразові порушення угоди з боку Півночі, наші військові терпляче дотримуються пунктів військової угоди, однак це призвело до значних проблем у боєготовності наших збройних сил", — сказав Кан.

За його словами, повітряна розвідка Південної Кореї, призначена для спостереження за передовими артилерійськими знаряддями КНДР, була істотно обмежена угодою 2018 року. Південнокорейські військові підрозділи на прикордонних островах не могли проводити навчання з бойовою стрільбою у своїх районах, а замість цього проводили їх на віддалених внутрішніх полігонах.

Військова угода, укладена під час короткочасного зближення ліберального президента Південної Кореї Мун Чже Іна і Кіма, передбачала створення буферних і безпольотних зон уздовж кордону суперників. Країни також зняли частину прикордонних постів і встановили міни.