ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ллойд Остін зустрівся в Києві із Зеленським, Залужним та Умеровим (ВІДЕО)

Велика Епоха
(president.gov.ua)

У понеділок міністр оборони США Ллойд Остін відвідав Київ. Прибувши поїздом із Польщі, він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, міністром оборони Рустемом Умеровим і начальником Генштабу генералом Валерієм Залужним.

Під час зустрічі Остін оголосив про те, що Пентагон надішле в Україну озброєння на суму 100 млн дол. з наявних у США запасів, включно з артилерією і боєприпасами для систем ППО. У пакет також входить ще одна високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS.

Остін заявив, що зусилля України з розгрому російських військ "мають значення для всього світу" і що підтримка США триватиме "протягом тривалого часу".

Зеленський сказав, що візит Остіна є "дуже важливим сигналом" для України, і подякував Конгресу та американському народу за підтримку.

Це вже друга поїздка Остіна до Києва після вторгнення Росії у 2022 р. Перший візит відбувся у квітні 2022 року, лише через два місяці після початку війни.

Експерти вважають, що цієї зими Росія може знову атакувати інфраструктуру України, наприклад, енергосистеми, що робить протиповітряну оборону критично важливою.

Фред Каган, старший науковий співробітник-резидент Американського інституту підприємництва, вважає, що було б помилкою думати, що є час почекати з допомогою Україні.

"Якщо ми припинимо надавати допомогу Україні, то справа не в тому, що патова ситуація збережеться. Допомога насправді необхідна для того, щоб не дати росіянам знову почати маневрувати в такий спосіб, який дасть їм змогу перемогти Україну", — сказав Каган. "Тому ціна припинення допомоги полягає в тому, що Росія виграє, а Україна програє, і НАТО програє".

У бюджеті Пентагону на цей рік залишилося не так багато коштів для продовження поставок зброї в Україну, а Конгрес запізнюється з ухваленням нового бюджету на кілька місяців і не ухвалив пакет додаткових витрат, який би включав допомогу Україні.

Від початку війни в лютому 2022 р. США надали Україні зброї на суму понад 44,2 млрд доларів. Пентагон може спрямувати ще близько 5 млрд дол. на озброєння і техніку з власних запасів. Але для заміни цих запасів у нього є лише близько 1 млрд дол.