ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна ввела санкції проти компаній, пов'язаних із депортацією дітей до РФ (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський (Youtube/скриншот)

Президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти 37 російських компаній і 108 осіб, включно з колишнім прем'єр-міністром і колишнім міністром освіти. Також він заявив, що має намір боротися з викраденнями дітей з України під час війни та іншим "російським терором".

"Ми посилюємо тиск нашої держави на них, і кожен із них має відповісти за скоєне", — сказав він у своєму нічному відеозверненні в суботу, після того як його відомство випустило відповідні укази за його підписом.

Зеленський не став називати конкретних осіб або групи осіб. Укази передбачають покарання у вигляді 10 років позбавлення волі щодо фізичних осіб і 5 років позбавлення волі щодо некомерційних організацій.

У своєму зверненні Зеленський зазначив, що до списку потрапили "особи, причетні до викрадення та депортації українських дітей з окупованої території", а також особи, які "різними способами сприяють російському терору проти України".

До них належать Дмитро Табачник, колишній міністр освіти і науки, позбавлений у лютому українського громадянства, та експрем'єр-міністр Микола Азаров. Серед інших осіб, які потрапили під санкції в суботу, були Сергій Аксьонов, призначений Росією очільник Криму, і Леонід Пасічник, якого Путін призначив главою Луганська.

До числа російських груп, які потрапили під санкції, увійшли кілька організацій, назви або сайти яких вказують на те, що вони працюють із дітьми.

Одна з груп, які потрапили під санкції, має назву "Квартал Луї", що відповідає назві організації, на сайті якої зазначено, що її засновницею є уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова. До нового списку також потрапила виконавча директорка "Кварталу Луї" Софія Львова-Білова.

Цього місяця Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Львової-Бєлової, а також президента Володимира Путіна, звинувативши їх у воєнному злочині — депортації дітей з України.

Близько 20 тис. дітей було вивезено в Росію або на контрольовану Росією територію без згоди сім'ї або опікунів. У четвер Єльський університет опублікував результати дослідження, згідно з якими понад 2400 дітей віком від 6 до 17 років також було вивезено до 13 установ на території союзної Росії Білорусі.

Укази Зеленського підтвердили рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій, які передбачають цілу низку заходів покарання, включно з блокуванням активів, торгівлі, транзиту, лізингу, вивезення капіталу, купівлі землі та інших видів фінансово-господарської діяльності.