ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден на АТЕС заявив, що США – «тихоокеанська держава» (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

Президент Джо Байден підняв тост за силу тихоокеанського регіону під час урочистої вечері у Сан-Франциско. Він назвав теперішній час – «переломним моментом в історії».

«Разом ми можемо використовувати потужність Тихого океану для зростання нашої економіки, створення робочих місць, захисту нашої планети, зміцнення зв'язків між нами та для процвітання й гідного життя для всіх. Ми можемо змінити історію на краще, якщо тільки на це наважимося», сказав президент США.

Вечеря відбулась у межах саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва лише через день після зустрічі Байдена з головою компартії Китаю Сі Цзіньпіном.

У своєму виступі Байден розповів, що Сі запитав його, чому США беруть таку активну участь у справах Тихоокеанського регіону. Байден відповів, цитата: «Бо ми – тихоокеанська нація».

Відразу після цієї зустрічі Байден виступив перед лідерами ділових кіл, обговоривши торгову позицію Вашингтона щодо Китаю. Він повторив, що США «знижують ризики та диверсифікують економічні відносини з Китаєм, а не розривають їх».

Він також зазначив, що «стабільні відносини між двома найбільшими економіками» — це «добре для всього світу».

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube