ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бізнес-лідерів США засудили за оплески Сі Цзіньпіну

Велика Епоха
Сі сидить за столом "вартістю" 40 000 дол.

Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) — незалежна двопартійна комісія федерального уряду США, створена відповідно до Закону про міжнародну релігійну свободу (IRFA) 1998 року. Її члени призначаються президентом і лідерами Конгресу від обох політичних партій.

Мандат USCIRF не поширюється на внутрішню політику США, і вона рідко критикує американських громадян. Однак у заяві, опублікованій 17 листопада, USCIRF "рішуче засуджує американські корпорації за те, що вони продовжують вести бізнес у Китаї, ігноруючи геноцид, який триває, і злочини проти людяності в Сіньцзяні, включно з масовими позазаконними затриманнями, примусовою працею та сексуальним насильством, а також кричущими порушеннями релігійної свободи щодо уйгурів та інших мусульман, підпільних католиків, протестантів, домашніх церков, послідовників Фалуньгун і багатьох інших".

USCIRF висловила протест у зв'язку з тим, що лідери американського бізнесу аплодували голові КНР Сі Цзіньпіну під час вечері, організованої для них 15 листопада в Сан-Франциско.

"Американські ділові кола, — заявили в USCIRF, — не повинні довіряти комуністичному режиму, який порушує міжнародне право та свої власні закони, беручи активну участь у систематичних і кричущих порушеннях релігійної свободи та інших жорстоких порушеннях прав людини... Замість того щоб аплодувати диктатору, американські компанії повинні дотримуватися законів США, зокрема Закону про запобігання примусової праці уйгурів".

USCIRF також "рішуче засуджує американські лобістські фірми, включно з колишніми членами Конгресу, за те, що вони працюють від імені своїх китайських клієнтів, як-от Hikvision і Huawei, які були піддані санкціям з боку уряду США за співучасть у порушеннях прав людини. Адміністрація Байдена і Конгрес повинні заборонити недобросовісне лобіювання з боку американських фірм, що представляють інтереси китайського уряду та його державних компаній — тих самих, які несуть відповідальність за геноцид і злочини проти людяності, які тривають у Сіньцзяні, та порушення релігійної свободи по всьому Китаю. Крім того, уряд США має тісно співпрацювати з міжнародними партнерами, щоб критично важливі технології не експортувалися в Китай для використання з метою порушення прав людини".

Лідери бізнесу заплатили по 40 тисяч доларів за те, щоб сісти за стіл Сі Цзіньпіна, проігнорували права людини, але натомість отримали дуже мало. На думку профільних ЗМІ, він не виправдав очікувань аудиторії, яка бажала отримати заспокоєння з приводу проблем, з якими стикаються в Китаї іноземні компанії, зокрема й у зв'язку з новими законами про боротьбу зі шпигунством. Під заголовком "Американські керівники не отримали від Сі жодних запевнень щодо посилення умов ведення бізнесу в Китаї" газета "The Wall Street Journal" навела одну думку з багатьох. Сі Цзіньпін "не запропонував жодних поступок бізнесу або навіть зацікавленості у збільшенні інвестицій у китайську економіку", — сказав один із керівників американських компаній, присутній на вечері. "Промова була відкритою пропагандою".

Однак за свої 40 тисяч доларів бізнесмени отримали запевнення Сі в тому, що Китай може "відправити до США більше панд". Вони зааплодували з ще більшим ентузіазмом, адже, безумовно, всі вони приїхали туди саме заради панд.

За матеріалами BITTER WINTER