ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пенсійний фонд США зменшує інвестиції в Гонконг та Китай (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Don Emmert/AFP via Getty Images)

Новий удар по китайському фондовому ринку. З наступного року один із видів інвестицій американців не використовуватимуть для китайських та гонконзьких акцій. Йдеться про пенсійні кошти майже семи мільйонів федеральних службовців.

Таке рішення ухвалив найбільший у США пенсійний фонд. А точніше федеральна рада з пенсійних інвестицій держслужбовців США.

В активі фонду – понад сімсот мільярдів доларів. Він керує пенсійними накопиченнями майже семи мільйонів федеральних службовців.

Серед його причин – обмеження на інвестиції в чутливі китайські технології, зокрема в китайські компанії з американських фондових бірж, а також санкції щодо російських цінних паперів. Агентство зазначає, що всі ці ризики можуть означати втрати для інвесторів.

Фонд також заявив, що якщо й далі інвестуватиме в китайські та гонконзькі акції, то ризик від невизначеності переважить вигоди.

Серед міжнародних інвесторів зростає попит на інвестиційні фонди, які не включають Китай. Це пов'язано з тим, що китайська економіка, як і раніше, занепадає, а напруженість у відносинах між двома країнами наростає. Крім того, станом на жовтень китайські акції демонстрували низьку прибутковість.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube