ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден наполягає на фінансуванні боротьби з фентанілом після угоди Сі Цзіньпіна (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Наркотик фентаніл у величезних кількостях доставляють до країни з Китаю. Президент Джо Байден заявив: «Минулого тижня в Сан-Франциско ми досягли важливого прогресу в переговорах як з Китаєм, так і з Мексикою, домовившись активізувати боротьбу з цим наркотиком. Під час моєї зустрічі з президентом Сі ми зробили важливий крок – відновили співпрацю у сфері боротьби з наркотиками».

За словами Байдена, у межах цієї боротьби Конгрес має забезпечити необхідне фінансування.

Пакет заходів щодо протидії незаконному обігу фентанілу обсягом 1,2 долара зупинився через розбіжності з таких питань, як допомога Україні.

За наявними даними, мексиканські картелі отримують більшу частину хімічних речовин-прекурсорів, що використовуються для виробництва фентанілу, з Китаю. Потім смертоносні наркотики переправляються до США.

Минулого тижня голова китайської компартії прибув до Сан-Франциско з несподіваними для американських чиновників новинами: Пекін уже вжив заходів щодо 25 китайських компаній, причетних до незаконної торгівлі фентанілом.

Натомість США пообіцяли зняти санкції з китайських організацій, звинувачених у порушенні прав людини щодо етнічної меншості уйгурів.

Проте угода викликала критику з боку деяких республіканців.

На їхню думку, Байден не одержав від Китаю достатніх гарантій. І якщо Пекін не виконає своїх зобов'язань, незрозуміло, чи зможе Вашингтон відновити санкції.

Пекін обіцяв Вашингтону розв’язати проблему фентанілу ще 2019 року. Проте наркотик надходить до країни і сьогодні.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube