ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За даними ООН, жертвами війни стали понад 10 тисяч мирних жителів України

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

З моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року загинуло понад 10 000 мирних жителів, до того ж приблизно половина з них загинули далеко за лінією фронту, повідомило у вівторок Управління ООН із прав людини.

Місія ООН з прав людини в Україні, до складу якої входять десятки спостерігачів, заявила, що реальна кількість загиблих буде "значно вищою", ніж офіційні дані, оскільки робота з підтвердження фактів триває. Це стосується і перших місяців після вторгнення, наприклад, боїв за Маріуполь.

"Десять тисяч загиблих цивільних осіб — це похмура віха для України", — заявив Даніель Белл, який очолює моніторингову місію.

"Війна Російської Федерації проти України, що триває вже 21-й місяць, ризикує перерости в затяжний конфлікт, і важкі людські втрати не піддаються підрахунку", — сказала вона.

За даними ООН, переважна більшість загинула від вибухових речовин із широкою зоною ураження, таких як снаряди, ракети і касетні боєприпаси.

Майже половина смертей за останні три місяці сталася далеко за лінією фронту, зазначили в ООН, пояснивши це застосуванням російськими військами ракет дальнього радіусу дії та пізніми вибухами кинутих боєприпасів.

Люди похилого віку, які не можуть або не хочуть переселятися в безпечніші місця, становлять непропорційно велику частину загиблих на Україні, свідчать дані ООН.

Понад третина жертв, вік яких було підтверджено, були старшими за 60 років, тоді як ця вікова група становить лише чверть усього населення.

Москва заперечує, що вона навмисно вибирає як мішень мирних жителів.