ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 150 людей загинули під час чергового спалаху холери в Зімбабве (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Останніми роками в Зімбабве нерідко відбуваються спалахи холери. Цієї осені вони були спричинені поганими санітарними умовами в бідних селищах і кварталах столиці Хараре та інших міст.

За даними Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, у країні з населенням 15 млн осіб з кінця жовтня реєструють понад 500 випадків захворювання на тиждень, що є найвищим показником з лютого.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що кількість випадків захворювання на холеру в Африці зростає в геометричній прогресії на тлі глобального сплеску захворюваності. У період із 2014 до 2021 року на Африканський континент припадало 21% випадків захворювання і 80% смертей у світі, повідомляє ВООЗ, цитує AP News.

За даними Федерації Червоного Хреста, спалах захворювання в Зімбабве поширюється з міських у сільські райони.

Міністр охорони здоров'я Дуглас Момбешора розповів, що у вихідні він відвідав клініку в місті Кувадзана (Kuwadzana) в Харарі. "Ми наближаємося до сезону дощів, і ці умови викликають у нас страх. Ми повинні сприймати це як надзвичайну ситуацію".

Умови в таких районах, як Кувадзана і сусідній Глен В'ю, є благодатним ґрунтом для інфекцій.

У жвавих торгових центрах мухи повзають по купах неприбраного сміття. Стічні води з труб, що лопнули, течуть вулицями, а іноді й у двори будинків. Багато жителів вирили траншеї, щоб відвести стоки.

Через тривалі збої в роботі місцевих органів влади чимало жителів місяцями залишаються без водопровідної води і змушені копати неглибокі колодязі та свердловини, які також забруднені стічними водами.

Від початку останнього спалаху Міністерство охорони здоров'я Зімбабве зареєструвало 8 087 випадків підозри на холеру і 1 241 лабораторно підтверджений випадок. Було зареєстровано 152 випадки смерті від холери та 51 випадок смерті, підтверджений лабораторно.

Холера — це захворювання, що передається через воду, спричинене потраплянням в організм зараженої їжі або води, і за відсутності лікування може призвести до смерті протягом кількох годин. Однак, як правило, при своєчасному виявленні холера легко піддається лікуванню шляхом регідратації.