ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Під час аварії судна з мігрантами біля Лампедузи загинула дворічна дівчинка (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Дворічна дівчинка загинула і вісім осіб вважаються зниклими безвісти внаслідок аварії корабля, що сталася в понеділок біля острова Лампедуза, повідомив міністр закордонних справ Італії.

Лампедуза розташована в Середземному морі між Тунісом, Мальтою і великим італійським островом Сицилія і є першим портом заходу для багатьох мігрантів, які прагнуть потрапити в ЄС.

"Ми врятували 42 людини. Але дворічна дівчинка, на жаль, померла на рятувальному судні незадовго до прибуття в порт", — заявив Антоніо Таяні у вівторок у нижній палаті парламенту.

За словами Таяні, вісім осіб вважаються зниклими безвісти, а їхні пошуки тривають за допомогою рятувальних човнів і вертольотів.

В окремій заяві берегова охорона повідомила, що "40 осіб і безжиттєву дівчинку" підібрали патрульні катери в понеділок пізно ввечері зі скелястої кручі, на якій вони застрягли. Спроби реанімації дівчинки виявилися безуспішними.

Ще двох мігрантів з острова Лампедуза врятували з іншого урвища два рибалки, повідомляють італійські ЗМІ. Інформаційне агентство AGI розповіло, що серед зниклих безвісти — двоє дітей.

Серджіо Скандура, кореспондент-ветеран, який працює на Сицилії і спеціалізується на цій темі, повідомив, що в понеділок до Лампедузи причалило 12 суден із мігрантами, зокрема велике судно з 576 людьми, внаслідок чого загальна кількість мігрантів за день сягнула 1087 осіб. Ця цифра є значною, але вона тьмяніє порівняно з піком вересня, коли на острів прибували більш ніж 11 000 людей за тиждень.

Центральний середземноморський морський перехід із Північної Африки в Італію або на Мальту є одним із найнебезпечніших міграційних маршрутів у світі. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) ООН, за рік майже 2200 осіб загинули або пропали безвісти під час спроби здійснити таку подорож.

Як повідомляє Міністерство внутрішніх справ Італії, найпоширенішими країнами походження морських мігрантів є Гвінея, Туніс, Берег Слонової Кістки і Бангладеш.