ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За підозрою в корупції звільнено двох чиновників із Держслужби з кіберзахисту

Велика Епоха
За підозрою в корупції звільнено двох чиновників із Держслужби з кіберзахисту

У понеділок було звільнено двох чиновників з кіберзахисту, повідомило Національне антикорупційне бюро України. Прокуратура оголосила про розслідування ймовірних розтрат в урядовому агентстві з кібербезпеки.

Главу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ) Юрія Щиголя та його заступника Віктора Жору було звільнено урядом, написав у Telegram представник кабінету міністрів Тарас Мельничук.

Мельничук, який є представником Кабміну в парламенті, не назвав причин звільнення. Щиголь написав у Facebook, що впевнений у тому, що зможе довести свою невинність, повідомляє "Інтерфакс Україна".

Повідомлення про звільнення надійшло менш ніж за годину до того, як антикорупційна прокуратура заявила про початок розслідування щодо начальника і заступника начальника ДССЗЗІ. Шістьох осіб підозрюють у змові з метою розкрадання 62 млн гривень у період з 2020 по 2022 рік.

За даними Національного антикорупційного бюро України, чиновників підозрюють у купівлі програмного забезпечення за завищеною ціною у двох компаній, які нібито перебувають під їхнім контролем, під час торгів, що були закриті для інших учасників.

У своїй заяві в Telegram ДССЗЗІ повідомила, що співпрацює зі слідством і що всі закупівлі відомства здійснювалися на законних підставах.

Україна активізувала зусилля щодо боротьби з корупцією у зв'язку зі вступом до Європейського Союзу, який поставив боротьбу з корупцією як ключову умову для початку переговорів.

У вересні Щиголь заявив агентству Reuters, що російські шпигуни використовують хакерів для злому комп'ютерних систем правоохоронних органів з метою виявлення та отримання доказів, пов'язаних із ймовірними військовими злочинами Росії.