ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На північному заході Пакистану бойовики підірвали 5 осіб, включно з двома солдатами

Велика Епоха
Пакистанські війська патрулюють пакистано-афганський кордон на посту Біг-Бен у Хайберському районі провінції Хайбер-Пахтунхва, 3 серпня 2021 року. (AFP/FILE)

У середу на північному заході Пакистану, поблизу афганського кордону, внаслідок вибухів, скоєних бойовиками, загинули п'ятеро людей, зокрема двоє військовослужбовців, повідомили офіційні джерела, повідомляє AP News.

За словами військових, перший теракт стався в районі Північний Вазиристан провінції Хайбер-Пахтунхва, де загинули двоє військових.

Начальник місцевої поліції Аллах Вазір розповів, що під час другого теракту в магазині в колишньому оплоті пакистанських талібів у північно-західному місті Вана вибухнула бомба, унаслідок чого загинули старійшина Аслам Нур, який підтримує уряд, та ще двоє людей.

Убитий старійшина Нур був відомий тим, що підтримував уряд у боротьбі з пакистанськими талібами.

Пакистанські таліби взяли на себе відповідальність за напад на військовослужбовців, але заперечують свою причетність до вибуху, внаслідок якого загинули три мирні жителі.

Пакистанський Талібан, відомий як Техрік-і-Талібан Пакистан або ТТП, є самостійним угрупуванням, але також близьким союзником афганського Талібану, який захопив владу в сусідньому Афганістані в серпні 2021 р., коли війська США і НАТО перебували на завершальній стадії виведення з країни після 20 років війни.

Після захоплення влади талібами багато лідерів і бойовиків ТТП знайшли притулок і навіть відкрито проживають в Афганістані, що також сприяло зміцненню позицій пакистанських талібів, які часто завдають ударів по військах на території країни.