ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай активно використовує примусову працю уйгурів у рибальському секторі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Рибальство вже давно вважають однією з найбільш смертоносних професій у світі.

Тепер же в одній із доповідей його пов'язали з порушеннями прав людини в Китаї.

У документі йдеться, що китайські рибальські та переробні підприємства використовують примусову працю представників етнічної групи уйгурів. І що США купують ці морепродукти порушуючи ухвалений у 2021 році Закон про запобігання примусовій праці.

Чотири роки команда некомерційної організації Ocean Outlaw Project відстежувала роботу 6500 китайських рибальських суден. На деякі навіть підіймалася.

Коли екіпаж якогось судна відмовлявся прямо розмовляти, йому на борт з невеликих човнів кидали пластикові пляшки з питаннями для інтерв'ю. Рибалки ставили галочки у потрібних місцях та викидали пляшки у воду.

Як з'ясували під час розслідування, після доставляння до портів морепродукти відправляли на переробні заводи. Потім – до США та Європи. Там вони опинялися в таких продуктових магазинах, як Walmart, Costco, Kroger та Sysco, а також у ресторанах та продовольчих компаніях.

Як з'ясувалося, на деяких китайських заводах працюють північнокорейські робітники. Водночас санкції США забороняють закуповувати будь-яку продукцію, виготовлену з використанням північнокорейської праці.

Після публікації звіту кілька великих американських та європейських компаній розірвали договори з китайськими заводами, яких звинувачують у використанні примусової праці.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube