ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експорт смартфонів із Китаю впав на 6,4% із січня по жовтень (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Експорт смартфонів з Китаю в період з січня по жовтень впав на 6,4 відсотка порівняно з роком раніше через скорочення світового попиту і переведення виробників за кордон.

Китай експортував 642 мільйони смартфонів за 10 місяців, що закінчилися 31 жовтня, згідно з даними Головного митного управління від 18 листопада. Минулого місяця експорт підскочив на 10 відсотків до 81,1 мільйона порівняно з минулим роком.

Китай є найбільшим у світі виробником і експортером смартфонів, але глобальне споживання всюдисущих пристроїв останніми роками знизилося.

Галузь досягла вузького місця в інноваціях, через що споживачі стали менш схильні купувати нові телефони та подовжили цикл заміни, що призвело до глобального піку попиту, — Гао Шіванг, директор Китайської торговельної палати з імпорту й експорту машин та електронної продукції, сказав Іцай.

За даними інституту ринкових досліджень Counterpoint, світові поставки телефонів уперше впали у 2018 році та продовжували знижуватися у 2019 і 2020 роках, склавши торік показник у 1,2 мільярда одиниць.

Експорт Китаю зріс на 2,4 відсотка до рекордних понад 1,3 мільярда у 2015 році порівняно з попереднім роком, але відтоді щороку падав до 822 мільйонів у 2022 році. На цей експорт припадало 74 відсотки від загального обсягу виробництва смартфонів у країні в 2015 році порівняно з 53 відсотками торік. Більшість китайських телефонів було відправлено за кордон у 2015 році, а торік майже половина була продана на місцевому рівні.

Перенесення виробництва телефонів в інші країни також впливає на експорт з Китаю. Південнокорейська компанія Samsung Electronics, яка раніше виробляла понад 70 відсотків своїх смартфонів у Китаї та експортувала більшу частину з них, з 2014 року поступово закрила свої заводи в країні і переїхала до В'єтнаму та інших регіонів. Apple також перенесла частину свого виробництва з Китаю.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube