ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Убивству лідера сикхських сепаратистів запобігли у США, заявив один із чиновників (ВІДЕО)

Велика Епоха
Будівля Капітолію штату Каліфорнія. (John Fredricks/The Epoch Times)

США зірвали змову з метою вбивства лідера сикхських сепаратистів Гурпатванта Сінгха Паннуна на американській території, розповів у середу американський чиновник, знайомий із ситуацією.

Американська влада висловила Нью-Делі стурбованість тим, що індійський уряд міг знати про змову, сказав чиновник.

Він відмовився коментувати, коли і яким чином американській владі стало відомо про змову, а також як вдалося зірвати ймовірний замах. За словами чиновника, розслідуванням цієї справи займається ФБР.

Раніше у вересні прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що індійський уряд може бути причетним до вбивства сикхського активіста Хардіпа Сінгха Ніджара. Індія відкинула ці звинувачення як абсурдні, але Канада вислала одного з провідних індійських дипломатів на час розслідування.

Про зірвану змову вперше повідомила газета Financial Times.

Чиновник, який розмовляв з AP, додав, що заклопотаність з приводу змови була висловлена американською владою на найвищому рівні індійського уряду, і офіційні особи в Нью-Делі повідомили, що вони серйозно ставляться до цього питання.

Представники правоохоронних органів неодноразово попереджали про тривожну, на їхню думку, тенденцію, коли іноземні держави намагаються переслідувати, вистежувати або залякувати дисидентів і політичних опонентів у США.

Міністерство закордонних справ Індії виступило із заявою, в якій зазначило, що під час нещодавніх бесід США надали інформацію щодо "зв'язку між організованими злочинцями, торговцями зброєю, терористами та іншими особами". У заяві йдеться про те, що ця інформація "викликає занепокоєння в обох країн" і що Індія серйозно ставиться до неї.