ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина отримає мільйони від ЄС, попри спроби зірвати допомогу Україні

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан (Laszlo Balogh/AP Photo)

Угорщина отримає 900 млн євро, повідомила в четвер виконавча влада ЄС, незважаючи на погрози угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана накласти вето на підтримку України, пишет AP News.

Ці кошти виділяються в рамках програми REPowerEU, покликаної допомогти 27 країнам ЄС вийти з енергетичної кризи, що сталася після вторгнення Росії в Україну, і знизити залежність від російського викопного палива.

Загальна вартість плану відновлення Угорщини після пандемії, що включає розділ REPowerEU, становить 10,4 млрд євро у вигляді кредитів і грантів. Комісія наполягає на тому, що для виділення основної частини цих коштів Угорщина має провести реформи в галузі верховенства права.

"Комісія санкціонуватиме регулярні виплати залежно від задовільного завершення реформ, спрямованих на захист фінансових інтересів Союзу і зміцнення незалежності судової системи, що виражається у 27 суперетапах", — йдеться в заяві Комісії.

Угорщина, яка є великим одержувачем коштів ЄС, піддається дедалі більшій критиці за відхід від демократичних норм. Протягом майже десяти років Комісія звинувачує Орбана в демонтажі демократичних інститутів, захопленні контролю над засобами масової інформації та утиску прав меншин.

Останнім часом Орбан, який часто критикує ЄС, погрожує зірвати приєднання України до блоку і заблокувати виділення їй запланованої допомоги в розмірі 50 млрд євро. Він також критикував санкції, прийняті країнами-членами ЄС проти Росії, називаючи їх здебільшого неефективними та контрпродуктивними, а минулого місяця зустрівся з Володимиром Путіним.

У грудні минулого року ЄС заморозив мільярди євро з фондів, виділених Угорщині, у зв'язку з її нездатністю провести міцні реформи у сфері правопорядку. Багато хто в Брюсселі розглядає погрози Орбана накласти вето на допомогу Україні як спробу шантажувати блок виділенням мільярдів із регулярних фондів ЄС і коштів на ліквідацію наслідків пандемії, які було затримано.