ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прем'єр Словаччини назвав війну в Україні "замороженим" конфліктом (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала і його словацький колега Роберта Фіцо (Youtube/скриншот)

Новий прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив у п'ятницю, що вважає війну між Україною та Росією замороженим конфліктом, який не можна вирішити шляхом надання зброї українським збройним силам.

Фіцо припинив військову допомогу Україні після того, як його новий уряд був приведений до присяги 25 жовтня.

Після зустрічі зі своїм чеським колегою Петром Фіалою в Празі в п'ятницю він заявив, що хотів би, щоб російська і українська сторони сіли за стіл переговорів. Він не сказав, як цього досягти.

Фіцо вирушив до Праги у свій перший двосторонній закордонний візит. Лідери двох країн, які колись утворювали Чехословаччину, традиційно відвідують один одного після обрання, перш ніж відвідувати інших глав держав. Вони залишаються близькими один до одного з того часу, як Чехословаччина розпалася на Чехію і Словаччину в 1993 році.

Чеська Республіка, або Чехія, активно підтримує Україну і надає їй важке озброєння та інші види озброєнь.

"Немає сумнівів, що ми маємо різні погляди на деякі питання", – сказав Фіала.

Фіцо сказав, що поважає позицію Чехії і повторив, що Словаччина готова надати гуманітарну та іншу допомогу Україні.

Він сказав, що не бачить причин для поїздки до Києва, але оголосив, що поговорить по телефону зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем про те, чого потребує країна напередодні майбутньої зими.

Фіцо повернувся до влади і вчетверте обійняв посаду прем'єр-міністра після того, як його ліва партія Smer ("Напрямок") перемогла на парламентських виборах у Словаччині 30 вересня на проросійській та антиамериканській платформі.

Фіцо сформував уряд більшості з лівою партією "Голос" та ультранаціоналістичною Словацькою національною партією.

Перемога Фіцо знаменує собою різкий поворот у зовнішній політиці країни і може поставити під загрозу крихку єдність в Європейському Союзі і НАТО.

Словаччина, країна з населенням 5,5 млн осіб, що межує з Україною, була рішучою прихильницею Києва з моменту вторгнення Росії в лютому минулого року, надаючи зброю і відкриваючи свої кордони для біженців, які втікали від війни.

Окрім припинення поставок зброї, Фіцо також виступає проти санкцій ЄС проти Росії і хоче заблокувати вступ України до НАТО.