ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Серед собак у США поширилося невідоме респіраторне захворювання (ВІДЕО)

Велика Епоха
Захворювання може призвести до госпіталізації чи смерті літніх або ослаблених собак (Anna Pozzi - Zoophotos/Shutterstock)

Респіраторне захворювання, яке вражає дедалі більшу кількість собак у США, супроводжується кашлем, лихоманкою і втратою апетиту. Як зазначає New York Times, принаймні в чотирьох штатах ця епідемія триває вже кілька місяців.

Захворювання може призвести до госпіталізації або смерті літніх або ослаблених собак. Загальна кількість заражених невідома, але з середини серпня в одному центрі штату Орегон було зареєстровано щонайменше 200 випадків захворювання.

Наразі дослідники не знають, чи спричинені всі зареєстровані випадки одним і тим самим збудником інфекції, бактерією або вірусом, зазначає ScienceAlert. Антибіотики, на думку влади штату Орегон, у цьому випадку не надто ефективні.

Вчені намагаються ідентифікувати захворювання і знайти спільні сегменти ДНК, беручи зразки з ветеринарних клінік і порівнюючи результати, повідомляє CNN.

Ветеринарний патолог Девід Нідл сказав CNN, що "якщо хвороба спричинена патогеном, то, найімовірніше, він існує вже деякий час і мутація збільшила його вірулентність, що пояснює низьку ефективність ліків".

"Ми радимо проявляти радше обережність, ніж занепокоєння", — зазначає Ветеринарна медична асоціація штату Орегон. Вона закликала власників тварин звертатися до ветеринарного лікаря одразу ж після появи симптомів, уникати місць скупчення собак і заборонити використання спільних мисок із водою для кількох собак.