ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна готується евакуювати далекобійників із польського кордону (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Провідна профспілка далекобійників України заявила в п'ятницю, що надії на швидке припинення протестів польських далекобійників на кордоні згасають, і необхідно евакуювати перевізників.

Два українські водії загинули, а тисячі вантажних автомобілів застрягли в зимових холодах, оскільки польські далекобійники перекрили дороги до чотирьох прикордонних переходів, які були ключовим маршрутом для української торгівлі під час повномасштабного вторгнення Росії.

"Чесно кажучи, чим більше ми з ними розмовляємо, тим менше у нас надії", — заявив в інтерв'ю національному телебаченню Леонід Костюченко, президент Української асоціації міжнародних перевізників.

"Я розмовляв із лідером протестувальників, і його позиція така: ми будемо блокувати так довго, що ви будете... зустрічати Новий рік у чергах. Я не розумію цього гумору".

Польські далекобійники стверджують, що вони програють українським компаніям, які пропонують дешевші тарифи і тепер перевозять вантажі всередині Європейського Союзу, а не тільки в Україну і назад. Вони почали блокаду 6 листопада, протестуючи проти того, що українські далекобійники під час війни були звільнені від необхідності отримувати дозвіл на перетин польського кордону.

За словами одного з паливних аналітиків, ціна на автомобільний газ (LPG), який широко використовується для заправки автомобілів, уже зросла на 30% через протести.

Костюченко повідомив, що близько 3000 українських вантажних автомобілів скупчилися на кордоні з польського боку, чекаючи на перетин через чотири контрольно-пропускні пункти.

Заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач заявив у четвер, що українські далекобійники страждають від низьких температур, на місці немає ні продовольства, ні елементарних санітарних умов, ні машин швидкої допомоги.

"Зі свого боку, ми почали збір даних для евакуації наших водіїв. У нас уже закінчився час, щоб домовитися про компроміси", — написав Деркач у Facebook. При цьому він додав, що "місцева влада" в Польщі дала дозвіл на продовження протестів.

"Тому ми евакуюємо всіх, хто виявить таке бажання, і роздаємо водіям і перевізникам бланки на евакуацію", — сказав він.