ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський тіньовий банк опинився у пастці величезних боргів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Криза у сфері китайської нерухомості поширилася на фінансовий сектор. Найбільша компанія з управління активами оголосила інвесторам, що не може розплатитися за своїми зобов'язаннями. Її мільярдні борги вдвічі перевищують вартість активів компанії.

Zhongzhi Enterprise Group, або ZEG, опублікувала лист із відповідною інформацією у середу.

Її вважають великим гравцем у тіньовому банківському секторі Китаю. ZEG зберігає та керує грошима, як звичайний банк. Проте пропонує інвесторам вищу прибутковість.

Загальний капітал таких компаній у Китаї за обсягами дорівнює всій економіці Франції.

Водночас діяльність ZEG охоплює всі сфери: нерухомість, гірничодобувну промисловість та електромобілі. Зокрема й інвестиції у китайського забудовника Evergrande. Він має найбільший борг у світі серед компаній у сфері нерухомості – 300 мільярдів доларів.

Аналітики очікують, що Пекін втрутиться, щоб запобігти масштабнішим наслідкам. Однак, на думку одного з експертів, допомога сектору державними грошима лише посилить майбутній вибух.

Ситуація у фінансовому секторі країни стає дедалі важчою. Безробіття серед молоді зростає, виробництво на заводах падає, споживчі витрати знижуються, а іноземні компанії залишають китайський ринок.

Останні кілька років компанія ZEG повільно розпродавала частки у контрольованих нею компаніях, щоб зменшити розмір свого бізнесу.

Побоювання з приводу її фінансового стану вперше виникли в серпні, коли трастова компанія, що їй належить, прострочила боргові виплати інвесторам.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube