ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через санкції грецькі судноплавні компанії припиняють перевозити російську нафту

Велика Епоха
(wikipedia)

Три великі грецькі судноплавні компанії останніми тижнями припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути санкцій США, повідомили Reuters чотири трейдери.

Ця подія скорочує кількість судноплавних компаній, готових перевозити російську нафту споживачам в Азії, Туреччині, на Близькому Сході, в Африці та Південній Америці. Однак наразі, за словами трейдерів, Росія справляється з ситуацією.

Грецькі вантажовідправники Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers припинили перевезення російської нафти в останні тижні.

Усі три компанії були активними вантажовідправниками російської нафти і палива до вересня-жовтня. Вони відхилили заявки на судна для навантаження російської нафти в листопаді і пізніше, повідомили трейдери.

Вихід грецьких вантажовідправників з торгівлі послідував за посиленням американських санкцій щодо поставок російської нафти.

У жовтні Вашингтон запровадив перші санкції проти власників танкерів у Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах, які перевозили російську нафту за ціною, що вища за встановлену "Великою сімкою" межу в 60 дол. за барель. Минулого тижня було запроваджено санкції щодо ще трьох суден.

Країни "Великої сімки" ввели граничну ціну на російську нафту наприкінці 2022 року, але раніше не забезпечували її дотримання. Гранична ціна дає змогу західним компаніям надавати послуги з транспортування і страхування російської нафти доти, доки її продають за ціною, нижчою за 60 дол. за барель. Це покликане обмежити доходи Росії від експорту.

Три грецькі компанії займалися транспортуванням російської нафти протягом десятиліть і продовжували це робити, коли більшість інших західних компаній відмовилися від роботи на цих маршрутах. За останній рік торгівля російською нафтою принесла рекордні доходи тим вантажовідправникам, які ризикнули і залишилися в цьому бізнесі.

Ці три компанії керують більш ніж 100 танкерами, здатними перевозити майже весь обсяг нафти, що експортується з російських європейських портів Приморськ, Усть-Луга і Новоросійськ, що становить близько 10 млн тонн на місяць або 2,4 млн барелів на день. Вони також керують флотом невеликих танкерів, що перевозять паливо.

"Темного флоту може не вистачити для транспортування всієї російської нафти", — сказав один із трейдерів, що займаються російськими нафтоперевезеннями, маючи на увазі вантажовідправників, які перевозять нафту з Росії та Ірану і на яких не поширюється західна страховка.

Він пояснив, що тепер російська нафта добирається до клієнтів в Азії за 8-10 тижнів, тоді як до санкцій на це йшло 2 тижні.

Наразі Росія покладається на свою судноплавну компанію "Совкомфлот" і безліч маловідомих судноплавних компаній, зареєстрованих в ОАЕ, Індії, Гонконзі, Сейшельських островах, Гані та інших місцях.