ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд зобов'язав поштових працівників у Швеції доставити номерні знаки Tesla

Велика Епоха
Логотип (Vincent West/Reuters)

У понеділок суд Швеції ухвалив, що транспортне відомство країни має знайти спосіб доставки номерних знаків компанії Tesla, які блокуються поштовими працівниками, повідомляє газета Aftonbladet.

Рішення ухвалили за кілька годин після того, як американський виробник електромобілів подав до суду на відомство і державну компанію PostNord через те, що поштові працівники перестали доставляти номерні знаки для його нових автомобілів.

Працівники PostNord 20 листопада приєдналися до страйку, щоб змусити Tesla підписати колективний договір для механіків у Швеції, а транспортне агентство відмовилося доставляти номерні знаки в інший спосіб, заявивши, що за договором воно зобов'язане використовувати PostNord.

Однак окружний суд Норрчепінга постановив, що агентство має доставити номерні знаки Tesla протягом семи днів або виплатити штраф у розмірі 1 млн шведських крон (95 тис. дол. США).

Це рішення стало останнім поворотом у боротьбі між Tesla і трудовими колективами у Швеції. Профспілка IF Metall оголосила 27 жовтня страйк механіків, відмовившись обслуговувати автомобілі Tesla, оскільки компанія не погоджується на колективні переговори.

Слідом за ним страйк оголосили члени інших профспілок, включно з докерами, електриками і прибиральниками.

Компанія Tesla дотримується політики відмови від підписання колективних договорів і стверджує, що її співробітники мають такі самі або навіть кращі умови, ніж ті, яких вимагає IF Metall. Профспілка стверджує, що для шведської моделі ринку праці життєво важливо, щоб усі компанії мали колективні договори.

Компанія Tesla у своїй заяві до суду назвала рішення транспортної агенції не дозволяти їй забирати номерні знаки "унікальним нападом на компанію, що працює у Швеції".

Профспілка Seko, що об'єднує працівників PostNord, заявила Reuters, що для Tesla простим рішенням було б підписання колективного договору з IF Metall.