ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Із полону ХАМАС звільнив ще 17 заручників (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У неділю, на третій день припинення вогню, ХАМАС звільнив 17 заручників, утримуваних у секторі Газа, включно з 4-річною американською дівчинкою. Ізраїль звільнив 39 палестинських в'язнів.

Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив, що йому вдалося успішно переправити 17 заручників із Гази. ХАМАС заявив, що передав 13 ізраїльтян, трьох тайців і одну людину з російським громадянством.

За даними палестинського інформаційного агентства WAFA, Ізраїль звільнив 39 палестинців, усі з них — підлітки.

ХАМАС заявив, що хоче продовжити перемир'я, якщо буде докладено серйозних зусиль для збільшення кількості палестинських в'язнів, звільнених Ізраїлем.

Президент США Джо Байден висловив сподівання, що пауза в бойових діях може тривати доти, доки звільняються заручники. Він висловив сподівання, що ХАМАС звільнить ще більше американців, хоча й не має остаточної інформації.

За словами Байдена, чотирирічна заручниця Ебігейл Едан була свідком того, як її батьків було вбито бойовиками ХАМАС під час рейду в Ізраїль 7 жовтня, і відтоді перебувала в заручниках.

"Те, що їй довелося пережити, просто немислимо", — сказав Байден на пресконференції у США.

Ебігейл, яка має громадянство США та Ізраїлю, направлена в лікарню для обстеження, повідомив ізраїльський канал 13. Її дідусь, Кармель Едан, сказав агентству Reuters, що "просто не може повірити" в її повернення, і подякував Байдену "за всю допомогу, яку він нам запропонував".

Палестинці влаштували звільненим ув'язненим радісний прийом у Рамаллі, повідомляє WAFA.

17-річний Омар Абдулла Аль Хадж, один зі звільнених у неділю ув'язнених, сказав, що його тримали в невіданні щодо того, що відбувається в зовнішньому світі.

"Я не можу повірити, що тепер я на свободі, але моя радість неповна, тому що в нас ще є наші брати, які залишаються у в'язниці, а також усі новини про Газу, про які мені тепер доводиться дізнаватися", — сказав він агентству Reuters.

У неділю прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зустрівся з представниками сил безпеки в секторі Газа. Він також повідомив, що говорив із Байденом про звільнення заручників, додавши, що був би радий продовженню тимчасового перемир'я, якби це означало, що кожного додаткового дня звільнятиметься по 10 полонених.

Однак Нетаньяху заявив, що після закінчення перемир'я "ми повернемося з повною силою для досягнення наших цілей. Це ліквідація ХАМАСу, забезпечення того, щоб Газа не повернулася в попередній стан, і, звичайно, звільнення всіх наших заручників".

Катар, Єгипет і США наполягають на продовженні перемир'я після понеділка, але поки неясно, чи буде це зроблено. Зіткнення і докори загрожують зірвати наявну угоду.

До цих побоювань додалося вбивство палестинського фермера в центральній частині сектора Гази. За повідомленням Палестинського Червоного Півмісяця, фермера було вбито внаслідок обстрілу ізраїльськими військами на схід від табору біженців Магази, який давно існує.

У суботу ХАМАС заявив, що відкладає звільнення заручників доти, доки Ізраїль не виконає всіх умов перемир'я, включно із зобов'язанням пропустити вантажівки з гуманітарною допомогою на північ Гази.

Для порятунку перемир'я знадобився цілий день дипломатії за посередництва Катару та Єгипту, до якої долучився і президент Байден.

COGAT, ізраїльське агентство з координації цивільної діяльності з палестинцями, звинуватило сам рух ХАМАС у затримці на КПП вантажівок, які намагалися доставити гуманітарну допомогу на північ Гази.

"Для ХАМАСу жителі Гази є останнім пріоритетом", — заявило агентство в неділю.

За повідомленням МЗС Катару, катарські дипломати зараз перебувають у Газі та контролюють надходження і доставку гуманітарної допомоги зі своєї країни.