ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Унаслідок великої атаки безпілотників у Києві постраждали п'ятеро людей

Велика Епоха
(ГУ ДСНС УКраїни)

У суботу столиця України зазнала, за словами офіційних осіб, найбільшої атаки російських безпілотників за всю війну, внаслідок чого постраждали п'ятеро людей.

ВПС України спочатку заявили, що з 75 безпілотників було збито 71, але потім уточнили кількість збитих до 74. За словами представника ВПС, 66 із них було збито над Києвом і околицями.

Мер Віталій Кличко повідомив, що внаслідок обстрілу постраждали п'ятеро людей, зокрема 11-річна дівчинка, і було пошкоджено будівлі в різних районах міста. Крім того, у столиці внаслідок атаки без електрики залишилися близько 200 будівель, зокрема 77 житлових будинків.

Повітряний наліт тривав шість годин у суботу, в день пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років, який забрав життя кількох мільйонів людей.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що за тиждень Росія здійснила 911 обстрілів по всій країні, внаслідок яких загинуло 19 українців і 84 дістали поранення.

"Ворог посилює свої атаки, намагаючись знищити Україну та українців", — заявив він в Telegram. "Як 90 років тому, коли Росія вбила мільйони наших предків".

Президент Володимир Зеленський також зазначив, що атака сталася в річницю пам'яті жертв Голодомору.

"Свідомий терор... Керівництво росії гордиться тим, що може вбивати", — написав він у Telegram.

Головком ВПС Микола Олещук високо оцінив ефективність "мобільних вогневих засобів" (як правило, це швидкохідні пікапи з кулеметом або зенітною установкою на борту). За його словами, вони збили близько 40% безпілотників.

"Схоже, що сьогодні ми почули увертюру. Прелюдія до зимового сезону", — написав у Facebook український економіст Сергій Фурса.