ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Еквадору скасував дозвіл проносити певну кількість наркотиків

Велика Епоха
(Скриншот/Google Map)

Менш ніж через 48 годин після вступу на посаду президент Еквадору Даніель Нобоа скасував правила, встановлені лівим урядом десять років тому, які скасовували покарання за зберігання при собі наркотиків у певних кількостях.

Рішення Нобоа відповідає передвиборчій обіцянці боротися з незаконним обігом наркотиків.

У заяві канцелярії Нобоа, що оголошує про ухвалене рішення, стверджується, що старі правила "заохочують мікроторгівлю" і характеризуються як "шкідливий елемент для еквадорського суспільства".

Нобоа також доручив міністерствам внутрішніх справ і охорони здоров'я розробити "скоординовані програми інформування, профілактики та контролю споживання наркотичних і психотропних речовин", а також запропонувати лікування та реабілітацію "звичним і проблемним випадковим споживачам".

Правила було ухвалено у 2013 р. під час президентства Рафаеля Корреа на тій підставі, що незаконне споживання наркотиків є проблемою громадської охорони здоров'я, а споживачі не повинні потрапляти до в'язниці. Кількісні показники, використані в керівних принципах, дали змогу розмежувати споживання наркотиків та їхній незаконний обіг.

Згідно з цими параметрами, людина могла мати при собі для особистого користування до 10 г марихуани, 2 г кокаїнової пасти, 1 г кокаїну, 0,10 г героїну і 0,04 г амфетаміну.

Ці правила від самого початку зазнали різкої критики з боку еквадорських правих і загалом консервативного суспільства країни.

Залишається незрозумілим, як буде реалізовано рішення Нобоа. Його попередник, президент Гільєрмо Лассо, у січні 2021 р. оголосив про власне рішення скасувати ці параметри, мотивуючи це тим, що вони зачіпають "молодь і дітей", але його так і не було реалізовано.

Крім того, постанова Конституційного суду Еквадору наказує суддям проводити відмінність між споживачами і торговцями при визначенні можливих заходів покарання. Однак без керівних принципів поки незрозуміло, як вони проводитимуть таку відмінність.

Нобоа був приведений до присяги в четвер, перемігши Луїзу Гонсалес, підопічну Корреа, у другому турі виборів 15 жовтня. Термін його повноважень триватиме тільки до травня 2025 р. — це те, що залишилося від терміну повноважень Лассо. Лассо перервав свій термін, розпустивши в травні Національну асамблею, оскільки законодавці почали проти нього процедуру імпічменту.

За Лассо кількість насильницьких смертей в Еквадорі зросла до рекордних 4 600 у 2022 р., що вдвічі більше, ніж роком раніше. Сплеск насильства пов'язаний із незаконним обігом кокаїну, виробленого в сусідніх Колумбії та Перу. Мексиканські, колумбійські та балканські картелі закріпилися в Еквадорі та діють за підтримки місцевих злочинних угруповань.