ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Альпійський притулок часів Першої світової війни схований в гірський схил вражає. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
Притулок Буффа-ді-Перреро в Доломітових горах, Італія. (Alxcrs/Shutterstock)

Ізольоване сховище, побудоване в прямовисній скелі на гірській вершині в італійських Доломітових Альпах, — це видовище, на яке варто подивитись. Доступне лише пішки або на гелікоптері, воно колись було військовим складом і укриттям від стихії під час Першої світової війни, а нещодавно було відреставроване, завдяки чому ця унікальна будівля знову опинилася на карті.

Сховище Буффа ді Перреро на масиві Маунт Крісталло, посеред Доломітових Альп, спочатку було притулком для альпійців, які воювали проти австрійських військ у Першій світовій війні.

Укриття, назване на честь полковника Карло Буффа ді Перреро, який командував батальйоном «Кадоре», ідеально вписане в гірський схил на висоті 2 760 метрів, воно добре замасковане і помітне лише спереду.

Сховище Буффа ді Перреро на масиві Крісталло спочатку було притулком для альпійців, які воювали проти австрійських військ у Першій світовій війні. (Nicram Sabod/Shutterstock)
Сховище ідеально вписане в гірський схил на висоті 2 760 метрів, добре замасковане і помітне лише спереду. (Nicram Sabod/Shutterstock)

Цегляні стіни, похилий дах, двоє дверей, чотири вікна з віконницями та вертикальний спуск у долину всього за кілька кроків від входу.

Влітку 2022 року 6-й полк Альпіністів вирушив у похід до самого серця гори Крісталло, щоб відвідати укриття і відремонтувати його після того, як за 18 місяців до цього снігопад спричинив обвал даху.

Вони дісталися до притулку мальовничою, але складною «залізною стежкою» за допомогою мотузяних драбин, перил і тросів, тим самим маршрутом, який пройшли альпійці під час війни.

Стежка відома своїм захоплюючим 100-футовим (близько 30 метрів) підвісним мостом, від якого перехоплює подих. Перетин мосту «викликає унікальні та ні з чим незрівнянні емоції», а маршрут і донині несе на собі бойові шрами минулого.

Відновлене сховище було урочисто відкрито меморіальною дошкою 17 вересня 2022 року.

Через вісімнадцять місяців після того, як снігопад спричинив обвал даху, сховище було відремонтоване у 2022 році силами 6-го полку Альпіністів. (Evelyne Chassagneux-Bonini/CC BY-SA 4.0)
Альпіністи на «залізній стежці» в Доломітових Альпах, Італія, 26 червня 2015 року. (StentorIII/Shutterstock)

Альпініст і ютубер Маттео Пероні (Matteo Peroni) пройшов приблизно 20-кілометровий круговий маршрут до цього місця з двома друзями та камерою GoPro і поділився відеозаписом своєї подорожі на YouTube.

Стрімкими засніженими гірськими стежками, повз мальовничі вершини, трійця дісталася до місця призначення. Вони провели ніч у притулку з дров’яною піччю та дерев’яними двоярусними ліжками, щоб відпочити та відсвяткувати свій тріумф, а через 13 годин повернулися у свій населений пункт.

Буффа ді Перреро — справді неймовірне місце для притулку. І, можливо, варто дослідити це дивовижне місце для пригод, але не для людей зі слабкими нервами.

Цей притулок, до якого можна дістатися лише пішки або на гелікоптері, колись був військовим складом і укриттям від стихії під час Першої світової війни. (Inu/Shutterstock)