ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Законодавці США просять призупинити допомогу Пакистану

Велика Епоха
Член Палати представників Конгресу США Ільхан Абдуллахі Омар (штат Міннесота).

На чолі з Ільхан Абдуллахі Омар, мусульманкою з Міннесоти, і Грегом Казаром із Техасу, 17 листопада одинадцять демократів надіслали держсекретареві Блінкену лист, у якому закликали адміністрацію Байдена призупинити надання військової допомоги Пакистану через грубі порушення релігійних свобод та інших прав людини в цій країні. Лист підписали також члени Палати представників Корі Буш, Андре Карсон, Хоакін Кастро, Ллойд Доггетт, Саммер Лі, Тед Льєу, Джим Макговерн, Френк Паллоне і Діна Тітус.

"Пакистан — давній союзник США, — пишуть законодавці, — і ми визнаємо важливість наших відносин для регіональної стабільності та боротьби з тероризмом. Однак ми не можемо ігнорувати постійні повідомлення про порушення прав людини, включно з обмеженнями свободи слова, висловлювання думок, релігії та переконань, а також викраденнями, переслідуваннями та арештами політичних опонентів і правозахисників. Ці порушення не тільки порушують основні права пакистанського народу, а й підривають принципи демократії, справедливості та верховенства закону".

"Ми вкрай занепокоєні, — йдеться далі в листі, — ухваленням законопроєкту про кримінальне право, який у разі підписання президентом посилить наявний закон про богохульство, що історично використовувався для переслідування релігійних меншин. Законопроєкт ухвалили поспіхом, незважаючи на неодноразові заклики багатьох законодавців до ретельної парламентської процедури. 16 серпня, через вісім днів після ухвалення законопроєкту, натовп осквернив церкви й підпалив будинки християн у Джаранвалі. Повідомлялося про протести проти законопроєкту, зокрема з боку шиїтської громади в Гілгіт-Балтистані. У Пакистані, як і раніше, широко поширені релігійні переслідування, і ми занепокоєні майбутніми обмеженнями свободи релігії та переконань, якщо цей законопроєкт стане законом".

Лист від 17 листопада.

Крім того, законодавці заявляють, що у них є підстави побоюватися, що президентські вибори 2024 року в Пакистані не відповідатимуть нормам демократії.

Законодавці "просять утриматися від надання допомоги в галузі безпеки в майбутньому доти, доки Пакистан не зробить рішучих дій із відновлення конституційного порядку". Чи будуть геополітичні міркування знову поставлені на перше місце, а не права людини, поки неясно.

За матеріалами BITTER WINTER