ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Способи зменшення пор на обличчі в домашніх умовах

Велика Епоха
Способи скорочення пор на обличчі в домашніх умовах

Вікторія Прима | ВЕЛИКА ЕПОХА

Якість нашої шкіри багато в чому визначається нашим способом життя: що ми їмо, скільки вживаємо рідини на день, наскільки і як часто ми схильні до стресу, а також тим, чи правильно ми доглядаємо за шкірою. Найчастішою проблемою, з якою, за статистикою, стикається більше половини жінок у світі, — це поява розширених пор. Сьогодні гігантська кількість товарів на ринку засобів для догляду за шкірою обіцяють звузити пори, та інколи важко відрізнити хороше від поганого, а також зрозуміти, яких товарів слід уникати, щоб зберегти здоров'я і гарний зовнішній вигляд.

Ми звернулися з питаннями, як візуально зменшити пори, до двох нью-йоркських спеціалістів: Дезіре Стордал, директора досліджень у престижній косметичній компанії Paula's Choice Skincare, та Мері Шук, ліцензованої косметологині й розробниці рецептур (коли редакторці колонки про красу журналу Marie Claire треба мати вигляд на 10 років молодший, вона записується на прийом до Мері).

Дезіре і Мері поділилися способами поліпшення зовнішнього вигляду за допомогою бета-гідроксикислоти (BHA), відлущувальних засобів, змін у способі життя, а також порадили, як обрати найкращу основу для макіяжу або тональний крем.

ВЕЛИКА ЕПОХА (ВЕ): З вашої практики, що найшвидше призводить до закупорки або розширення пор? Як позбутися чорних цяток і мінімізувати пори?

Дезіре Стордал: Закупорка насамперед спричинена надлишком шкірного жиру в поєднанні з відмерлими частинками шкіри та іншими забрудненнями, які накопичуються в порах. Це може статися природним шляхом, але недотримання правильного режиму догляду за шкірою може погіршити ситуацію, причому дуже швидко. Наприклад, не вмившись увечері і заснувши з макіяжем на обличчі, ви посприяєте закупорці пор, що може призвести до запалень або чорних крапок на ранок.

Вам необхідно щодня, як вранці, так і ввечері, очищати шкіру м'яким водорозчинним очищувальним засобом, що підходить для вашого типу шкіри. Після цього додайте незмивний ексфоліант з бета-гідроксикислотою; зазвичай концентрація у 2% є досить щадною для щоденного використання.

За 10-14 днів регулярного використання засобу з бета-гідроксикислотою ви помітите різке зменшення закупорених пор, висипань і чорних цяток.

Щоб мінімізувати розширені пори, використовуйте косметичні засоби, що містять ніацинамід. Навіть коли пори вже розтягнуті, ніацинамід може "зайти" всередину пори і допомогти їй відновити нормальну форму і розмір.

Крім цього, я завжди рекомендую наносити щоденний сонцезахисний крем і за всяку ціну уникати подразнення шкіри, уникаючи формул, що містять денатурований спирт, сильно парфумовані засоби і ментол.

У разі дуже "впертих" чорних цяток або запущених закупорених пор, краще зробити екстракцію в хорошого косметолога, який може позбавити вас чорних цяток, не пошкодивши вашу шкіру, а потім ваш домашній догляд за шкірою допоможе підтримати й зберегти ці результати.

Мері Шук: Список речей, які найшвидше призводять до пошкодження і збільшення пор, включає: вживання алкоголю і надмірної кількості вуглеводів, стрес, погану якість сну, тривале перебування на сонці в середині дня і неправильно підібрані косметичні засоби. Іноді роль відіграє також і генетика.

Наші пори також розширюються з віком, оскільки колаген зменшується, а рівень зневоднення підвищуватися.

Якісний сон, високоінтенсивні інтервальні тренування (ВІІТ), вживання чаю з високим вмістом антиоксидантів (зелений чай, чай гуаюса), а також дотримання дієти з низьким глікемічним індексом - це дуже ефективні способи покращення здоров'я шкіри загалом та навіть зменшення видимості пор.

(ВЕ): Дехто радить використовувати абразивні засоби, щоб позбутися розширених пор. Яка ваша думка з цього приводу?

Дезіре Стордал: Жорсткі відлущувальні скраби, на жаль, тільки погіршать ваші проблеми, оскільки абразивні засоби можуть спричинити мікророзриви та спровокувати запальну реакцію.

Використання таких скрабів дає відчуття, що шкіра стала ніжнішою і пори менш помітними перші кілька хвилин, але ви часто можете помітити, що буквально через пів години шкіра починає блищати і виробляти ще більше шкірного жиру. Це захисна реакція шкіри. Більше шкірного жиру може призвести до ще більшого закупорювання пор і, як наслідок, їхнього розширення.

Одним із рішень є використання м'яких відлущувальних засобів на основі гідроксикислот, ефективність яких доведена численними дослідженнями. Саліцилова кислота, наприклад, вважається золотим стандартом для зменшення пор через її жиророзчинну природу, що означає, що саліцилова кислота може проникати в пори.

Мері Шук: Дуже важливо підтримувати шкірний бар'єр незалежно від типу шкіри. Ваш бар'єр захищає вас від бактерій, вірусів, ультрафіолетового випромінювання і багато іншого. Видаляючи захисний бар'єр вашої шкіри за допомогою скрабів, ви не тільки позбавляєте себе захисту, а й висушуєте шкіру, спричиняючи огрубіння шкіри, оскільки шкіра намагається захистити себе від пошкоджень.

Велика кількість випадків розширених пор, насправді, є результатом запалення, а не втратою колагену через вплив сонячних променів або вік.

ВЕЛИКА ЕПОХА: Що ви б порекомендували як моментальне рішення для розширених пор?

Дезіре Стордал: Праймери на силіконовій основі можуть тимчасово пом'якшити і згладити пори, але ваша шкіра все ж не стане повністю "безпористою".

Продукти на основі силікону останніми роками часто критикують, що вони мовляв "душать шкіру" або закупорюють пори. Однак це не так: силіконові інгредієнти не закупорюють пори і не "душать" шкіру через свою інертну природу та проникність; молекулярна структура силікону робить його повітро- та водопроникним, а отже, не здатним завдати шкоди шкірі.

Звісно, якщо ви не будете ретельно очищати обличчя, то залишки деяких силіконових продуктів можуть накопичуватися у ваших порах, змішуючись із залишками косметики та перешкоджати вільному витіканню шкірного жиру на поверхню шкіри. Теоретично це може підготувати ґрунт для подальшої закупорки пор.

Мері Шук: Загалом моя філософія більше зосереджена на довгостроковій стратегії, ніж на короткострокових пластирах, оскільки вони, як правило, спричиняють більше довгострокових проблем.

Один прийом для швидкого результату, який я використовувала, коли працювала візажистом, полягав у нанесенні високоякісної тканинної маски (найкраще з біоцелюлозного матеріалу), що розгладжує шкіру й тимчасово робить її рівнішою, візуально роблячи пори менш помітними.

Ще один прийом моментально зменшити вигляд пор - це використовувати яєчні білки як маску для звуження пор:

Візьміть один яєчний білок, збийте його до утворення піни.

Нанесіть на все обличчя (і шию) пензликом для макіяжу і залиште на 15 хвилин-годину.

Умийтеся або прийміть душ.

Хоча ця процедура працює для будь-якого типу шкіри, вона особливо корисна для жирної шкіри, оскільки яєчні білки мають в'яжучий ефект.

Ця маска також корисна для захисту від бактерій.

У мене є клієнти, які використовують цю маску вже понад 10 років і називають цю маску їхнім джерелом молодості.

Що стосується косметики, обирайте формули, які створюють dewy макіяж, оскільки такі засоби допоможуть відбити світло від пір і візуально зроблять пори менш помітними. Якщо у вас жирна шкіра, краще використовувати безмасляні формати таких товарів.

Активні інгредієнти для мінімізації пор: що вони роблять і як їх використовувати

Саліцилова кислота

Велика кількість відмерлих клітин на поверхні шкіри знижує здатність шкіри відбивати світло, тим самим підкреслюючи наявність пор, роблячи їх більшими.

Очищення пор сприяє розгладженню шкіри, даючи їй змогу відбивати світло і зменшувати видимість пор. Відлущування саліциловою кислотою може значно поліпшити зовнішній вигляд пор і за короткий період часу. Очищувальний засіб із саліциловою кислотою або незмивний засіб допоможуть видалити жир і забруднення з пор, а також допоможуть шкірі мати більш гладкий вигляд.

Ретиноїди

Ретиноїди допомагають мінімізувати розширені пори, запобігаючи накопиченню відмерлих клітин шкіри і жиру всередині волосяного фолікула. Коли волосяний фолікул забитий відмерлими клітинами шкіри, жиром і бактеріями і не відкритий на поверхні, його називають закритим комедоном; це так звані білі вугри. Чорні цятки, з іншого боку, являють собою відкриті комедони, які вступили в реакцію з киснем, унаслідок чого жир і бактерії під шкірою стали чорними.

Ретиноїди мають потужні властивості очищення пір і допомагають "вибудовувати" колаген — важливий компонент для видимого зменшення пор і запобігання їх "провисання".

З ретиноїдами важливо починати з щадного режиму: наносьте засіб з ретинолом розміром з пів горошини 1-2 рази на тиждень і поступово збільшуйте до розміру однієї горошини 5-7 разів на тиждень.

Азелаїнова кислота

Ця кислота природного походження є побічним продуктом дріжджів, і є частиною мікробіоми нашої шкіри. Азелаїнова кислота також природним чином міститься в таких зернових, як ячмінь і пшениця. Ця кислота має протимікробні та протизапальні властивості, які допомагають у лікуванні вугрів. Азелаїнова кислота також ефективно бореться з гіперпігментацією і корисна для шкіри, схильної до розацеа. Її антиоксидантні властивості також роблять цю кислоту чудовим засобом для поліпшення текстури шкіри.

Цей дріжджовий екстракт чудово підходить для очищення пор і добре працює в поєднанні з ретиноїдами.

Ніацинамід

Ніацинамід — це м'який, щадний компонент, що очищає пори. Він також допомагає в разі гіперпігментації, почервоніння, плям і порушень бар'єрної функції шкіри. Дуже легко проникає в шкіру.

Засоби для зменшення пор, які протестували члени нашої редакторської команди

Dr Sam's Flawless Cleanser, 200 мл, $23

+ Dr Sam's Flawless Moisturiser, 50 мл, $30

+ Dr Sam's Flawless Nightly Serum (містить ніацинамід, азелаїнову кислоту і ретиноїд) 30 мл, $59

"Очищувальний засіб має форму гелю, дуже легко використовувати; не сушить шкіру. В інструкціях до зволожувального крему і сироватки зазначено "використовувати, коли і де вам потрібно", і іноді я наносила зволожувальний крем тільки перед сном і не наносила його вранці. Я використовувала серум два рази в перший тиждень і через день у другий тиждень. Ніякого почервоніння або подразнення ретиноїд не викликав. До кінця першого тижня моя шкіра стала менш жирною протягом дня і чорні цятки на носі менш помітними. До кінця другого тижня пори на лобі й носі стали, мабуть, меншими, і деякі старі шрами від вугрів стали ледве помітними, колір шкіри став рівнішим."

-Ірина, 42 роки, комбінований тип шкіри, розширені пори, чорні цятки.

Paula's Choice Skincare Oil-Reducing Cleanser, 240 мл, $19

+ Paula's Choice Skincare Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant, 120 мл, $32

"Я використовувала ці два продукти щодня, ексфоліант із саліциловою кислотою - один раз на день (ввечері). У мене дуже розширені пори і багато чорних цяток на носі та щоках. Після четвертого дня я помітила, що стало менше чорних цяток, а до кінця першого тижня пори стали меншими. З метою експерименту я зробила паузу у використанні і очищувального засобу, і рідкого ексфоліанту на три дні, і моя шкіра знову почала виглядати жирною до середини дня, а пори "забитими", також з'явилися почервоніння на шкірі носа."

- Трейсі, 27 років

Тестування цих товарів не було спонсороване і редакція Великої Епохи не отримує комісійних від продажу товарів, згаданих у цій статті. Ми незалежне видання без впливу будь-яких політичних або економічних структур. Підтримайте нас, поділившись цією статтею з вашими друзями в соціальних мережах!