ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ладан: Ефірна олія першої допомоги з протиартритною, знеболювальною, антимікробною дією та протигрибковим ефектом

Велика Епоха
(Madeleine Steinbach/Shutterstock)

У цій серії "Трав'яна аптечка" ми розглядаємо природні альтернативи сучасним аптечкам, які зазвичай складаються з ліків, виготовлених із синтетичних хімічних речовин. Якщо ви шукаєте природні рішення від гострих недугів, ці трави безпечні, ефективні та легкодоступні.

"Король ефірних олій", ладан - один з найважливіших і найвідоміших природних засобів у світі. Це був один з трьох подарунків, які мудреці принесли Ісусу при його народженні, що свідчить про шанобливе ставлення до цієї олії.

Ефірна олія ладану отримується зі смоли дерева босвелії.

Високо шанований в аюрведичній і традиційній китайській медицині, ладан здавна використовувався в релігійних церемоніях, парфумерії та аромотерапії, а також в медицині.

У традиційній медицині ладан використовували для лікування запорів, мікробних інфекцій і хронічних захворювань, таких як рак, діабет, ревматизм, хвороба Крона і виразковий коліт.

Ефірна олія ладану відома своєю здатністю боротися з втомою. У звіті про випадок 2018 року було зроблено висновок, що ладан допоміг зняти втому у хворого на рак. Згідно зі звітом, "місцеве застосування ладану допомогло зняти його втому від того, що він ледве міг підняти голову, до того, що ця людина змогла виконувати деякі основні побутові справи".

Дослідження підтвердили, що ладан містить численні цілющі властивості, в тому числі:

Протираковий

Протидіабетичний

Протиартритні

Протизапальний

Зменшення стресу

Антидепресант

Імуномодулюючий

Протимікробний

Протигрибковий

Анальгетик

Нейропротектор та покращувач пам'яті

Завдяки своєму різноманітному набору цілющих властивостей ладан може замінити кілька штучних ліків, які часто зустрічаються в сучасній аптечці.

Коли я відчуваю біль у м'язах або суглобах, я тягнуся до ладану замість бенгаїну, аспірину чи мотрину.

Завдяки своїй здатності зменшувати біль і набряки, ладан є ефективним місцевим засобом для лікування болю в м'язах і суглобах.

Хоча ладан і бенгай є місцевими анальгетиками, ладан є натуральним рослинним засобом, тоді як бенгай може містити інгредієнти, отримані з викопного палива, такі як пропілпарабен і метилпарабен.

Аспірин також містить синтетичні інгредієнти, зокрема віск карнаубський, алюмінієве озеро D&C жовтий №10, полісорбат 80, пропіленгліколь і триацетин.

Тим часом, Aleve і Motrin є нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП), які мають добре відомі побічні ефекти, такі як підвищений ризик інфаркту міокарда, інсульту та шлунково-кишкових кровотеч "з першого дня застосування", згідно з редакційною статтею в Британському журналі загальної практики 2016 року.

Коли я відчуваю незначний поріз або подряпину, я тягнуся до ладану замість неоспорину.

Ладан використовували для лікування інфікованих ран у традиційній китайській медицині. Він містить антисептичні та протизапальні властивості, що робить його чудовим засобом для лікування дрібних порізів або подряпин.

Згідно з доповіддю в Журналі Королівського медичного товариства, ладан має "вимірні антисептичні, протигрибкові та протизапальні властивості" і тому є цінним для "перев'язування ран".

Поширеною штучною альтернативою є неоспорин, який містить петролатум, синтетичну хімічну речовину, виготовлену з викопного палива.

Коли використовувати ладан

Наукові дослідження довели, що ладан корисний завдяки своїй здатності:

Зменшити біль

Зменшити скутість суглобів

Покращувати пам'ять

Зменшити тривожність

Підняти настрій

Зменшити запалення

Покращують сон

Боротьба зі шкірними інфекціями

Зменшити головний біль

Різні форми на вибір

Найкращі варіанти для аптечки включають нерозбавлену ефірну олію ладану та ароматерапію. Нижче наведені мої улюблені рецепти разом із загальними дозуваннями.

Кілька слів про якість ладану

Уникайте ефірних олій ладану, на етикетці яких зазначено "ароматична олія" або "парфумерна олія". Ці олії можуть бути синтетичними. Купуйте тільки ті олії, на яких написано "100-відсоткова ефірна олія".

Вибираючи ефірну олію, я купую тільки органічні продукти, які не містять добавок або синтетичних хімікатів і були протестовані на вміст важких металів, мікробів і гліфосату.

Місцеве застосування ладану

Ефірну олію ладану можна наносити в чистому вигляді (без розведення) безпосередньо на шкіру.

Для чутливої шкіри або якщо ви використовуєте її вперше, розведіть її, додавши 10 крапель ефірної олії ладану до двох чайних ложок органічної фракціонованої кокосової олії. Я додаю олію в скляну пляшечку з роликом для ефірних олій для зручності нанесення, але піпетка також добре підходить.

Нанесіть ладанну олію в чистому або розведеному вигляді на шкіру там, де це необхідно. Наприклад, щоб зняти головний біль напруги, нанесіть ефірну олію ладану на скроні і потилицю; м'яко втираючи в шкіру. При болях у суглобах нанесіть олію безпосередньо на суглоб.  При незначних порізах або подряпинах акуратно нанесіть олію на місце порізу або капніть на нього.

Ладан для ароматерапії

Додайте 2-3 краплі ефірної олії ладану у аромалампу  і насолоджуйтеся її ароматом. Для заспокійливої ванни додайте пару крапель ефірної олії безпосередньо у воду і вдихайте пари. Або ж додайте п'ять крапель ладану на три склянки дистильованої води у пляшку з пульверизатором і обприскайте будинок, машину або офіс.

Щоб усунути нежить і зменшити запалення в легенях, розмішайте кілька крапель олії ладану у великій мисці з гарячою водою.  Накрийте голову рушником і глибоко вдихайте пари. Переконайтеся, що вода не кипить, інакше пара може обпекти шкіру.

Щоб зменшити пульсуючий біль від синуситу або головного болю, змочіть мочалку в розчині теплої води і ладанної олії, а потім покладіть мочалку на очі, ніс і лоб. При м'язовому болю покладіть змочену серветку безпосередньо на м'яз.

У дорозі просто відкрийте кришку пляшечки з ефірною олією ладану і вдихайте аромат протягом 1-3 хвилин. Або ж капніть краплю ладану під ніс і зробіть глибокий вдих.

Ладан в ополіскувачі порожнини рота

Завдяки своїм антисептичним властивостям ладан є ефективним засобом для полоскання рота.

Ладан містить сполуку, яка настільки ефективно вбиває "патогенні мікроорганізми ротової порожнини", що дослідники рекомендують використовувати ладан як "засіб для полоскання рота для профілактики і лікування інфекцій ротової порожнини", згідно з дослідженням, опублікованим в журналі "Journal of Traditional and Complementary Medicine".

Додайте 2-3 краплі ефірної олії ладану в одну склянку теплої води. Прополощіть зуби розчином протягом однієї хвилини, переконавшись, що він контактує з передньою і задньою поверхнею кожного зуба, під язиком і по всьому піднебінню рота. Потім прополощіть рот і виплюньте в раковину.

Внутрішнє вживання ладану

Якщо ладан правильно розвести, то його можна вживати внутрішньо. Додайте одну краплю ефірної олії ладану до 230 грамів води або однієї столової ложки меду. Якщо ви вживаєте ефірну олію ладану всередину, переконайтеся, що це 100-відсотково чиста олія.

Капсули ладану також можна придбати онлайн.

Запобіжні заходи та можливі взаємодії:

Ладан "не виявив жодних серйозних побічних ефектів і вважається безпечним", згідно з оглядом у Журналі традиційної та комплементарної медицини. Вагітні або жінки, які годують груддю, повинні проконсультуватися зі своїм лікарем перед вживанням ладану.

Ладан може взаємодіяти зі звичайними ліками, створюючи токсичність або небажані побічні ефекти. Наприклад, повідомлялося, що ладан втручався у дію варфарину та інгібіторів лейкотрієнів. Ладан має ефект розрідження крові, тому його не слід використовувати, якщо ви приймаєте ліки, що розріджують кров.

Хоча це трапляється рідко, ладан може викликати незначні шкірні висипання і проблеми з травленням, включаючи нудоту і біль у шлунку.

Сіна Маккалоу

Доктор Сіна Маккалоу - творець онлайн-програми "Go Wild: Як я подолав хронічні та аутоімунні захворювання", автор книг "Руки геть від моєї їжі" та "За межами етикеток". Здобула ступінь доктора дієтології в Каліфорнійському університеті в Девісі. Вона - майстер-травник, сертифікований практик Товариства безглютенової дієтології та мама трьох дітей.

За матеріалами The Epoch Times USA